Domácí šli do vedení v 7. minutě, když Vokounovi naservíroval míč Cabadaj, a s trochou štěstí prostřelil brankáře Démonů. O tři minuty později se na pravé straně uvolnil Gabčo, nástřelem hledal před bránou Prejsu, ke kterému se sice míč nedostal, ale obránce hostů, jenž Prejsu hlídal si nešťastně srazil míč do brány. Ve dvanácté minutě našel obloučkem Prieložný Vokouna, který si přehodil brankáře a hlavičkou poslal Olympik do vedení 3:0. Minutu před koncem prvního poločasu se domácí dopustili šestého akumulovaného faulu a Havrda se z dlouhé penalty nemýlil. Olympik si ale vzal 14 vteřin před koncem prvního poločasu vedení o tři branky zpět, když se střela Cabadaje odrazila od tyče k volnému Prieložnému a ten míč dorazil do branky.

Ve druhém poločase se hrálo 11 minut bez branky, což změnil Gabčo, který vystřelil z pravé strany a po chybě brankáře Démonů skončil míč v síti. Hosté ještě minutu před koncem zápasu snížili na 5:2, střelcem byl Bažant, který prostřelil Mareše.

Olympik má nejlepší výchozí pozici v boji o záchranu do posledních 3 kol. Věříme, že Olympik dokáže ligu zachránit a příští rok se na Mělníku bude hrát stále nejvyšší soutěž. Další Zápas čeká Olympik příští pátek na Spartě.

Jiří Vokoun ml. (kapitán Olympiku): „Do dnešního zápasu jsme šli s tím, že musíme vyhrát za každou cenu a podle toho vypadalo naše nasazení od prvních vteřin. Od začátku jsme byli lepším týmem a měli hru pod svojí kontrolou. Vytvořili jsme si několik šancí a hlavně jsme je dokázali proměnit. Předvedli jsme skvělý týmový výkon a věřím, že tyto tři body budou rozhodující v boji o záchranu.“

Karel Kruliš (trenér Démonů): „Zápas se mi nehodnotí vůbec dobře, totálně jsme propadli a Mělník si zaslouženě připisal tři body. Řekl bych, že je zachráněný. Dnes jsme opět do dvanácté minuty prohrávali 0:3. My prostě nejsme schopní se do zápasu dostat, a když už můžeme snížit na 2:3, tak dostaneme na 1:4 dvě vteřiny do konce poločasu. I když jsme hráli aktivně, tak nás Mělník uběhal a byl rychlejší o parník. Věc se má tak, že jsme v situaci, kdy nás dotáhl Jeseník a vše může dopadnou všelijak. Ale pevně věřím, že se o to porveme a ligu udržíme, i když los je vražedný.“

SK Olympik Mělník – Démoni Česká Lípa 5:2 (4:1)
Branky a nahrávky: 7. Vokoun (Šup), 10. Gabčo, 12. Vokoun (Prieložný), 20. Prieložný (Cabadaj), 31. Gabčo (Šuba) – 19. Havrda, 39. Bažant (Kirov).
Zvolte HRÁČE UTKÁNÍ

Kde se hrálo

Mělník | SH

Více
Adresa Pod Vrchem 3421, 27601 Mělník
Kategorie Kategorie A
Kapacita 120 sezení, 100 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch PVC
Telefon 315622044