Jako první se v zápase prosadili domácí, když Macura zablokoval střelu jednoho ze sparťanu a dostal se do úniku, který bezchybně proměnil. Sparta reagovala v 9. minutě, kdy po sehrané akci Sop našel Brahimiho, který uvolnil Beleje, a ten srovnal. O dvě minuty později už se Pražané radovali z vedení po druhé trefě Beleje. Tři minuty před koncem poločasu Sparta získala na polovin míč a brejk tři na jednoho vyřešil Belej pasem na Diega a stav byl 3:1 pro Spartu. V závěru poločasu se mohlo skóre měnit na obou stranách, ale Diegovu střelu zastavilo břevno a dvě sekundy před koncem první půle orazítkovali brankovou konstrukci i domácí.

Na další gól se čekalo až do 34. minuty kdy Diego našel křížným pasem Pimpolha, který lobem přehodil brankáře a přidal čtvrtou trefu Sparty. Zanedlouho Vahala rychle vyhodil míč na Pimpolha, ten jej prostrčil Marcelovi, který našel na zadní tyči Angellota, jež si položil brankáře a zvýšil na 5:1. Vzápětí Diego na polovině přihrál podél postranní čáry Brahimimu, jehož střela prošla mezi nohami domácího brankáře do sítě – 1:6. Definitivní podobu výsledku dal po ťukesu na jeden dotek mezi Angellotem a Belejem Brahimi. Sparta tak porazila Gamaspol Jeseník 7:1.

„Máme za sebou náročné utkání. Věděli jsme, že Sparta má svou kvalitu a tu také potvrdila. V prvním poločase jsme s ní ještě určitým způsobem drželi krok, ale druhý poločas jsme už tak dobře nezvládli a Sparta nás přejela,“ řekl k zápasu se Spartou kapitán Jeseníku Patrik Plhák a dodal: „Nyní nás čeká nejdůležitější zápas sezony. Hrajeme v České Lípě věřím, že si do zápasu přeneseme alespoň dobré bránění z první půle proti Spartě. Ta se sice dostávala do šancí, ale my je přežili. I my jsme měli nějaké šance, ale bohužel jsme je neproměnili.“

Kouč Sparty Beni Simitči nešetřil po zápase kritikou: „Nejsem spokojený s hrou, kterou jsme v zápase předváděli. Nebyla to naše sparťanská hra. I když jsme vyhráli sedm-jedna, tak jsme nehráli to, na čem jsme se domluvili. Hráči si musí uvědomit, že i když hrajeme proti trochu slabšímu mužstvu, tak se musí soustředit na zápas tak, jako by hráli proti týmu ze špičky ligy. Propásli jsme první poločas a část druhé půle. Nedali jsme spoustu šancí a to jen kvůli tomu, že jsme hráli zbrkle. Splnili jsme cíl, vyhráli jsme, dali jsme sedm gólů, ale s hrou spokojený nejsem a hned na prvním tréninku to budu muset s hráči rozebrat.“

AC Gamaspol Jeseník – AC Sparta Praha 1:7 (1:3)
Branky: 4. Macura – 8. Belej (Brahimi), 11. Belej (Brahimi), 17. Diego (Brahimi), 33. Pimpolho (Diego), 34. Angellot (Marcelo), 36. Brahimi (Diego), 37. Brahimi (Belej).
Zvolte HRÁČE UTKÁNÍ

Profil haly

SH Šumperk

Více
Adresa Masarykovo nám. 1207/8, Šumperk
Kapacita 450 (150 k sezení)