Na úvodní branku se v chrudimské sportovní hale čekalo netradičně až do 14. minuty, kdy gólový účet otevřel Max po přesné přihrávce brankáře Litviněnka, který se jako jediný zástupce české ligy chystá na evropský šampionát do slovinské Lublaně. Kvalitní dvouminutovka Chrudimi v první půli byla zakončena elegantní individuální akcí Davida Drozda, jenž přesnou střelou prostřelil Kubíčka a uklidnil lídra tabulky.

Ve druhém poločase se však jako první radovali slavisté, konkrétně umazal čisté konto gólmana Chrudimi Martin Brychta. Netrvalo dlouho a ERA-PACK si vzal dvoubrankové vedení nazpět. Svoji třiatřicátou branku v základní části vstřelil Max. O dvě minuty dorazil Tomáš Koudelka za záda brankáře Kubíčka střelu Rešetára a domácí v tu dobu vedli již 4:1. Poslední tečku za skóre udělal dvě minuty před koncem Jan Lištván, Chrudimští nakonec porazili sešívané výsledkem 4:2.

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Je skvělé hrát zápasy, ve kterých oba týmy hrají takticky a mají kvalitní obranu. Díky těmto utkáním tým roste. Jsem za zápas rád, protože jsme si mohli vyzkoušet řadu útočných situací, které jsme z tréninku přenesli do praxe. Vytvořili jsme si řadu dobrých šancí, ale soupeřův brankář podal skvělý výkon. Důležitou věcí je, že si vytváříme spoustu řešení našich akcí, což bude v play-off velmi důležité. Věřím, že vyřazovací boje budou mít vysokou úroveň. Gratuluji oběma týmům k pěknému zápasu a ke snaze hrát futsal po celou dobu utkání.“

Nenad Veljkovic (trenér SK Slavia Praha): „Takový zápas určitě potěší, hráli jsme skvělé a zase jsme si vytvořili šance, ale Chrudim je jeden z nejlepších týmů u nás a i v Evropě. Tlačili jsme se a snažili se s nimi hrát a docela to vyšlo. Ve výsledku 4:2 mohl být menší rozdíl ve skóre, nebo větší. Kluci podali hezký výkon. Děkuji i soupeři za skvělý a fair-play zápas.“

FK ERA-PACK Chrudim – SK Slavia Praha 4:2 (2:0)
Branky: 14. Max (Litviněnko), 15. D. Drozd (Rešetár), 25. Max (R. Mareš), 27. Koudelka (Rešetár) – 23. Brychta (Krstevski), 38. Lištván (Hrdina).
Zvolte HRÁČE UTKÁNÍ

Kde se hrálo

Chrudim | MSH

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 720 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 728202004