První poločas byl zejména dlouhý, výpadek časomíry znají diváci i ze zápasů místních házenkářů, zato nezpůsobilá hrací plocha je ve futsalové lize spíše kuriozitou. Po nezbytné úpravě části palubovky v městské sportovní hale ve 3. minutě nechal sudí Kaštánek pokračovat. V 5. minutě pak přišel zmiňovaný asi pětiminutový výpadek časomíry. V minutě šesté pak další pády hráčů způsobené povrchem haly donutili arbitry znovu zápas přerušit.

Až v 7. minutě začaly padat góly. Po faulu na Štveráka proměnil penaltu nejlepší plzeňský střelec Tomáš Vnuk. – 1:0. Brno se pak na dlouhé minuty zatáhlo a hráči Interobalu se jen těžko dostávali do zakončení. V závěru poločasu se přesto dvakrát radovali. Nejprve v 18. minutě chladnokrevně zakončil akci Křemena Michal Štrajt. – 2:0. V poslední minutě prvního poločasu, který se hrál více než hodinu, pak z Holým rozehraného trestného kopu zblízka navýšil náskok Tomáš Abrham. – 3:0.

Po změně stran začali hosté s hrou bez brankáře a ve 27. minutě zásluhou Mužíka snížili na 1:3. Tatáž minuta ovšem přinesla znovu uklidnění na domácí stranu. Vnuk připravil druhou trefu v zápase pro Tomáše Abrhama. – 4:1. Když se pak ve 28. minutě z gólu radoval také kapitán Michal Holý – 5:1, zdálo se být o vítězi rozhodnuto. Hosté ještě po krásné kombinaci ve 35.minutě snížili zásluhou Cupáka – 5:2. Poslední slovo si ovšem vzal Jaroslav Slavík, který při power-play vypíchl soupeři míč a poslal jej ve 39. minutě do prázdné brány – 6:2. 

Ohlasy trenérů:

Jan Loup (trenér Helas Brno): "V prvé řadě zhodnotím halu domácích. Tohle se absolutně neslučuje s ligovými paramatry, aby se za čtyřicet minut hrálo pět minut. Třikrát se vytírala podlaha, pak přestala jít časomíra! Kluci byli na něco připravení, namotivovaní a vůbec se to nepovedlo.V samotném zápase byl soupeř lepší, agresivnější, fyzicky na tom byl líp a zaslouženě vyhrál. Určitě naše kluky pochválím, snažili se, nic nevypustili, čtyři góly jsme dostali po individuálních chybách."

Petr Kučera (trenér SK Interobal Plzeň): "Chtěli jsme na soupeře nastoupit aktivitou a každou minutu se přerušovalo, což byl zásah do naší taktiky. Naštěstí jsme dali první gól a nakonec se to silou vůle a také snahou všech  dobrovolnků povedlo zachránit ta palubovka a mohlo se pokračovat. My jsme věděli že soupeř nepřijede v kompletní sestavě, což se potvrdilo. V utkání jsme byli lepší, slepené góly ke konci prvního poločasu nám také pomohly."

SK Interobal Plzeň – Helas Brno 6:2 (3:0)
Branky: 7. Vnuk, 18. Štrajt (Křemen), 20. Abrham (Holý), 27. Abrham (Vnuk), 28. Holý (Abrham), 39. Slavík - 27. Mužík (Presl), 35. V. Cupák (Mužík).
Zvolte HRÁČE UTKÁNÍ

Profil haly

SH Lokomotiva

Více
Adresa Úslavská 75, 326 00 Plzeň
Kapacita 1500
Vstupenky 65 Kč dospělí
Sleva pro FUTič mládež do 130 cm zdarma