Oslabená Sparta se přesto dokázala v 8. minutě dostat do vedení, když Vahala našel přihrávkou podél postranní čáry Sopa, který poslal míč na Cupáka, ten octl sám před brankářem Vavrekem, přes kterého protlačil míč do sítě. Litoměřice se dočkaly vyrovnání v 17. minutě, kdy se po rozehrání autu uvolnil Rafael, který se trefil přesně k tyči – 1:1.

V osmé minutě druhé půle se dostali domácí do vedení, když Zárubovu střelu tečoval Diego a míč přepadl přes Vahalu do sítě. Sparta ale dokázala ve 33. minutě vyrovnat, když se z dorážky trefil podruhé v zápase David Cupák. O necelé dvě minuty později našel Sop před brankou Beleje, který ranou mezi nohy Vavreka poslal Spartu do vedení. Domácím ale v závěru vyšla power play a Rafael přihrávkou mezi nohami Cupáka našel na zadní tyči Vagnaa, který srovnal na konečných 3:3. Remízu mohli domácí ještě odvrátit, když v poslední minutě kopali dvě dlouhé penalty, první poslal Kovács mimo a druhou Rafael do tyče.

„Věděli jsme, že Sparta přijede v menším počtu hráčů a že bude hrát hodně zataženě a bude spoléhat na brejky. To se také potvrdilo. Hráčům nemám za první poločas co vytknout, byli v pohybu, snažili se, ale bohužel do vedení šla Sparta, když si pomohla hrou s brankářem na útočné polovině a my na to nestačili zareagovat. V závěru poločasu se nám ale podařilo vyrovnat,“ shrnul první poločas trenér Litoměřic Marek Kopecký a pokračoval v hodnocení zápasu: „Po přestávce jsme chtěli pokračovat v aktivitě. Sparta nám naši hru ale narušovala svou power play, což nám dělalo problémy a vypadávali jsme z tempa. Nakonec jsme mohli zápas rozhodnout ve svůj prospěch, ale neproměnili jsme dvě desítky. Celkově je to ale z mého pohledu zasloužená remíza. Samozřejmě nedat dvě penalty zamrzí, ale dlouho jsem neviděl Spartu takto bojovat a bod si ze zápasu odnést zasloužila.“

„Jeli jsme na zápas kvůli zraněním v hodně oslabené sestavě. Málokdo čekal, že budeme lepší než domácí, ale my hráli tak, jak jsme si řekli, jak jsme chtěli a měli jsme i díky power play možná trochu více ze hry. Měli jsme více šancí, než soupeř, ale neproměňovali jsme je. Domácí měli asi čtyři šance a dali z nich tři góly. My jsme měli před brankou soupeře daleko více závarů a musíme v tom začít být více efektní. Zápas to byl celkově těžký. Oba celky mají v kádru kvalitní cizince, což se projevilo. My nyní musíme ještě více potrénovat a urvat konečně tři body,“ zhodnotil zápas brankář Sparty Ondřej Vahala a ohlédl se za dramatickým závěrem: „Posledních pět minut se hrála víceméně power play na jednu i druhou stranu. Bohužel se domácím podařilo vyrovnat, když míč prošel Davidu Cupákovi mezi nohami a Vagnao dával na zadní tyči míč do prázdné branky. Kdyby mi před zápasem ale někdo řekl, že tu budeme remizovat, tak bych to asi bral. Remíza je podle mě spravedlivá.“

V závěru čelil brankář Sparty dvěma desetimetrovým kopům. „Abych řekl pravdu, tak jsem věděl, Michal Kovács mi gól nedá. Co se týče Rafaela, tak ten trefil tyč. Kdyby to šlo do branky, tak nevím, jestli bych tam byl včas, těžko říct. Naštěstí Litoměřice ani jednu penaltu neproměnily a mi za to můžeme být rádi, protože by šly do trháku a my bychom těžko s výsledkem něco dělali.

„Před zápasem jsem hráčům řekl, že mě nezajímá výsledek. Požadoval jsem po nich, aby ale hráli jako tým. V zápase nám chyběla prakticky celá první čtyřka, protože když se ohlédnu na začátek sezony tak skončil kvůli zranění Lucas, odešel Wilde a zranění jsou Amadeu a Marcelo. Hráči mé přání, aby hráli týmově naprosto splnili. Hráli obětavě, skákali do střel, pomáhali jeden druhému a já nemám komu co vyčíst,“ těšilo po zápase trenéra Sparty Beniho Simitči, který navázal: „Věděli jsme dopředu, že soupeř bude hodně držet míč, protože jsme chtěli hrát ze zabezpečené obrany a vyrážet do brejků, což se nám dařilo. Měli jsme z toho asi šest šancí, které jsme ale bohužel nedali. Domácí více drželi míč, ale my měli více šancí. Před zápasem, v sestavě, v jaké jsme sem jeli bychom asi remízu brali, ale nyní trochu remízy litujeme, vzhledem k tomu, jaké šance jsme si vytvořili.“

Na závěr poděkoval trenér Sparty divákům. „Chtěl bych poděkovat fanouškům, kteří byli neskuteční. Už v loňském čtvrtfinále jsme viděli, že Sparta má v Lovosicích početnou skupinu fanoušků. I nyní se to potvrdilo. Jejich povzbuzování nás drželo ve hře, a i jim patří velký dík. Dík patří samozřejmě i hráčům a pokud bych měl někoho vyzdvihnout, tak je to brankář Vahala, který ukázal naplno svou kvalitu, když nejen skvěle zachytal, ale pomohl nám i výrazně při útočení,“ uzavřel Beni Simitči.

Gardenline Litoměřice – AC Sparta Praha 3:3 (1:1)
Branky: 17. Rafael (Kovács), 28. Záruba (Krok), 39. Vagnao (Rafael) – 8. Cupák (Sop), 33. Cupák (Brahimi), 35. Belej (Sop).
Zvolejte HRÁČE UTKÁNÍ

Kde se hrálo

Lovosice | Chemik

Více
Adresa U stadionu 1022, 410 02 Lovosice
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 700 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch guma
Telefon 416532491