Jeden z rozhodujících zápasů o záchranu Třinec doma s Českou Lípou nezvládl. První poločas sice domácí měli pod kontrolou, nicméně jej nedokázali vyhrát. V první velké šanci se ocitl Baron, ale mířil vysoko nad. Hosté zahrozili Havrdou,který ale pálil do břevna. Skóre zápasu tak otevřel třinecký kapitán Blahut, který dorazil Przyczkovu střelu do tyče. I přes velké množství šancí v podobě nájezdů Poláška, nebo Buryana se skóre neměnilo. A tak v poslední minutě poločasu trestali hosté, kdy brejk Havrdy zakončil přesně Fichtner.

Druhý poločas začali oceláři tak tragicky jak jen šlo. Z vlastního autu hostům nabídli míč, a ti se do prázdné klece nemýlili. Třetí branku hosté přidali po čtyřech minutách po brejkové situaci, a tak jim již jen stačilo držet pevnou obranu a třinecký tým do ničeho nepouštět. Snížit sice dokázal další dorážkou Baron, ale hosté brankářem Kirovem odskočili na rozdíl dvou branek a bylo rozhodnuto. Skóre uzavřel další střelou při power play Rott a domácí se tak pomalu mohou loučit s první ligou.

Ondřej Kreželok, brankář Třince: "Lípa nám stejně jako před rokem dala lekci z produktivity. První poločas jsme mohli vyhrát 4:1, místo toho jsme hostům darovali vyrovnání a zkraje druhé půle i otočení skóre. Po dalším brejku si už zkušeně hlídali skóre a my se pomalu loučíme s první ligou."

Karel Kruliš, trenér Démonů: "Zápas s Třincem jsme zvládli a odvezli jsme si potřebné tři body. Podali jsme velice dobrý výkon. I když jsme opět soupeře pustili do vedení, tak se nám povedlo do poločasu srovnat, což bylo velice důležité. O poločase jsme si řekli, že pokud dáme gól, zápas zvládneme, a to se nám povedlo hned v začátku poločasu. To si myslím, že rozhodlo. Potom jsme přidali třetí gól, který nás uklidnil, i když Třinec opět snížil na rozdíl jedné branky a šel hrát s pěti hrači v poli, tak se jim to nevyplatilo a my dali ještě dva góly. Kluky musím pochválit za to, jak přistoupili k zápasu, ale velice dobrý výkon podal Fichtner, který svými góly jde nahoru a díky tomu vezeme tři body."

SKP Ocel Třinec – Démoni Česká Lípa 2:5 (1:1)
Branky: 8. Blahut (Przyczko), 27. Baron (Polášek) – 19. Fichtner (Havrda), 21. Rott (Fichtner), 26. Fichtner (Havrda), 27. Kirov, 28. Rott.
Zvolejte HRÁČE UTKÁNÍ

Profil haly

SH Stars

Více
Adresa Tyršova 275, Třinec
Kapacita 700
Vstupenky 50 Kč
Sleva pro FUTič mládež, ženy a důchodci zdarma, permanentní vstupenky 400Kč