Trenér Nenad Veljkovič na rozdíl od derby odehrál utkání na tři čtyřky, do hry se dostali také futsalisté, kteří do derby nenaskočili – Jiří Novotný, Daniel Hájek a Vojta Turek.

V úvodu utkání nejprve domácí Marek Malák prověřil, jak dobře se na utkání rozcvičil brankář Václav Kubíček, už ve druhé minutě šli ale do vedení sešívaní, když Antonín Hrdina vystřelil z
dálky a domácí gólman Nikita Zyryanov nechal míč propadnout mezi svýma nohama do sítě.

Už o tři minuty později bylo vedení dvougólové, Martin Směřička nahrál z rohu Ondřeji Míčovi a ten krásným volejem zvýšil na 2:0. Bohužel jen o minutu později Malák snížil.

Po ostrém zákroku právě Maláka, který do souboje o vysoký míč šel zbytečně loktem, se těžce zvedal z palubovky Turek, naštěstí ale mohl pokračovat ve hře. Domácím se podařilo vyrovnat v jedenácté minutě na 2:2, trefil se Cabadaj.

Slávisté ještě před přestávkou znovu strhli vedení na svoji stranu, třetí branku vstřelil Směřička po Míčově krásném uvolnění. Přesto vedení mělo být výraznější, dvě velké šance měl Hájek, ale potrestány měly být i další chyby domácí obrany.

Po přestávce Mělník vystřídal brankáře a hned od úvodu několik nepřesných rozhodnutí vneslo na hřiště emoce. Slávisté poměrně brzo nasbírali pět faulů, z nichž ale nejméně dva byly hodně diskutabilní. Domácí hráči často v soubojích teatrálně padali, což ale nijak neomlouvá to, že slávisté měli utkání zvládnout lépe. Nakonec Mělník kopal ze značky 10m jenom jednou, Kubíček ale Gabčovu ránu vyrazil.

Ve 24. minutě Mažári vyrovnal na 3:3, pak ale Malák zezadu zkopl unikajícího Hrdinu a uviděl druhou žlutou kartu. Slávisté přesilovku využili v posledních vteřinách – Směřička si připravil střelu a napálil míč pod břevno.

Bohužel domácí Mažári a Surmaj po nedůslednostech ve slávistické obraně přidali dvě branky a domácí tak slavili nečekané vítězství.

Nutno na závěr podotknout, že pokud jsme po derby slávisty za jejich přístup a nasazení chválili, po zápase v Mělníce k tomu není důvod. Taková utkání musí Slavia ovládnout a dovést do vítězného konce.