Už od prvních minut bylo vidět, v jakém duchu se utkání pravděpodobně odehraje. Jeseník přijel do Teplic poctivě bránit a hrozit z brejků. Prakticky celý první poločas měl balón na svých sálovkách domácí tým, ale skóre vypadalo jinak. Hosté, po našich obrovských chybách, vedli v 9. minutě už 2:0. Svarog i nadále pokračoval v tlaku a spalování šancí. Ve třinácté minutě přišel přeci jen první gól domácích. Na 1:2 snížil kapitán týmu Martin Kulhánek, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Největší šance na vyrovnání přišla v 19. minutě, kdy měli domácí výhodu pokutového kopu, po šestém faulu Jeseníku. K míči se postavil Neto, který ale trefil pouze břevno. Toto byl možná jeden z prvních zlomových okamžiků zápasu. První poločas nic dalšího nepřinesl a strany se tak měnily za těsného náskoku hostů.

Do druhého poločasu vstoupili domácí katastrofálně. Po několika vteřinách se opět prosadili hosté. Střídající brankář Hůla tak zažil krutý vstup do utkání. A pro domácí bylo ještě hůř. Stále se nedařilo nic tak, jak by mělo. Ve 25. minutě Jeseník opět udeřil a velmi nepříznivé skóre 1:4 nechápavě sledovala celá teplická hala. Patnáct minut před koncem tak zahájili domácí hru v power play. Chvíli poté přišlo opět snížení. Podruhé v zápase se trefil Martin Kulhánek. Stejně jako nám se v zápase nedařilo nic, Jeseníku vycházel prakticky každý náznak šance. Potvrdili to vzápětí, když na první pokus přes celé hřiště trefili odkrytou bránu Teplic a znovu odskočili na rozdíl tří branek, 2:5. I když se domácím nedařilo, Martin Kulhánek byl jedna z výjimek. Svůj hattrick si zkompletoval ve 29. minutě a opět dal Svarogu naději. Ta se ještě umocnila při snížení na 4:5, o které se zasloužil Jean. Do konce zápasu zbývalo ještě dlouhých devět minut. Ty přinesly nespočet šancí z naší strany, ale žádná už gólem neskončila. Zápas tak Svarog prohrál a může si z něj vzít jenom spoustu poučení.

Martin Kulhánek, kapitán Svarog FC: „Co říct, zápas byl přesně takový, na jaký jsme se připravovali. Věděli jsme, že se Jeseník nebude nikam hrnout a bude hrát zezadu. Prakticky celý zápas jsme hráli do plných a soupeř nás trestal z brejků. Snad z každého brejku jsme dostali gól. Na druhou stranu, nám se nedařilo nic. Zahodili jsme nespočet stoprocentních šancí. Hráli jsme hrozně staticky a naivně. Bez pohybu, nemělo to žádný náboj. Takhle se liga nehraje. Každý se nad sebou musíme zamyslet. Věřím, že jsme si zápas “blbec” vybrali právě teď a v následujícím novém roce, už se nic takového nebude opakovat.“

Jan Vavrač, hráč AC Gamaspol Jeseník: „Podle mě to byl vyrovnaný zápas, kdy my jsme měli trochu více štěstí v zakončení, ale myslím, že oba celky měly dost šancí na přidání nějakého gólu navíc. Teplice mají velmi kvalitní power play, což předvedly v podstatě celý druhý poločas. My jsme to odedřeli a jsou to pro nás velmi důležité 3 body k záchraně.“

Svarog FC Teplice – AC Gamaspol Jeseník 4:5 (1:2)
Branky: 13. Kulhánek (Jean), 28. Kulhánek (Neto), 29. Kulhánek (Neto), 31. Jean – 7. Mráz, 8. Furik (Vavrač), 21. Plhák (Vavrač), 25. Furik (Plhák), 29. Plhák.