Sparta vstoupila do derby dobře, když šla hned v 8. minutě do vedení. Brahimiho střelu totiž tečoval do vlastní branky Krstevski. Sparťané drželi jednobrankové vedení až do 37. minuty. Pak ale Slavia zúročila svou power play, když se přesně k tyči trefil ze střední vzdálenosti Hrdina. O necelou minutu později poslal domácí Míča další střelu na branky Sparty, Vahala míč neudržel a Směřička se bleskově zorientoval a poslal míč do sparťanské sítě. Vyrovnat už se Spartě nepodařilo, a tak podruhé v sezoně okusila hořkost porážky.

První derby pražských „S" zažil David Cupák, který se ani ve svém druhém startu za Spartu nedočkal vítězství. „Hrálo se derby se vším všudy. Přišlo hodně fanoušků, a to jak domácích, tak našich. Šlo o vyrovnané utkání až do konce, bohužel se šťastným koncem pro Slavii," hlesl David Cupák a dodal: „V prvním poločase jsme měli několik šancí, které jsme neproměnili. Místo, abychom vedli třeba čtyři-jedna, tak jsme vedli jen o gól. Nepomohlo nám ani zranění Marcela a Amadea. Zejména Marcelo umí podržet míč a zvládá situace dva na jednoho. Druhý poločas jsme hráli de facto v šesti lidech a bohužel jsme utkání nezvládli. Slavia byla po přestávce lepší, zasloužila si asi vyrovnat, ale jinak si myslím, že by celkově zápasu slušela více remíza. V první půli jsme byli lepší my, po přestávce soupeř."

Spartu čeká za týden další náročný zápas proti Litoměřicím: „Gardenline posílil o jednoho nebo dva zahraniční hráče, takže budou mít také kvalitní sestavu. Očekávám náročný zápas, na který se musíme řádně připravit. Duel se Slavií musíme hodit za hlavu a duel s Litoměřicemi zvládnout za tři body. Musíme zapracovat na koncovce, která nám proti Slavii moc nešla a asi rozhodla o našem neúspěchu," uvědomoval si po zápase David Cupák.

„Byli jsme hodně unavení. Hráli jsme v šesti lidech, když se nám zranil Marcelo a Amadeu," přiznal po zápase Azem Brahimi, který hrál hlavní roli u jediné branky Sparty: „Střela se mi moc nepovedla. Soupeř ji ale tečoval do branky a byl z toho gól. Měli jsme pak mnoho šancí, několik tyček, ale nevyšlo to. Ukázalo se, že derby je jiná zápas než ostatní. Mažou se v něm rozdíly a to, že jsme prohráli je samozřejmě špatně."

Za stranu domácí Slavie zhodnotil zápas střelec rozhodující branky Martin Směřička. „Je super dát gól před plnou tribunou. Trochu jsme zavzpomínali na časy z loňského semifinále a finále, kdy byl každý gól úžasný," uvedl a popsal gólovou situaci, který přinesla sešívaným tři body: „Ondra Míča mi říkal, že to měla být spíše přihrávka než střela na Vahalu. Hostující brankář měl smůlu v tom, že šel míč do prostoru mezi nás a asi ho nemohl udržet. Byl to šťastný gól, ale o to důležitější."

Slavia rozhodla v power play. „Myslím si, že jsme byli celkově ve druhém poločase lepší, asi i díky tomu, že Spartě odstoupili kvůli zranění Marcelo a Amadeu. Po našem vyrovnání viděl náš kouč, že nám power play funguje a nechal nás ji hrát i za stavu jedna-jedna. Díky svému důrazu jsme pak zápas rozhodli."

SK Slavia Praha – AC Sparta Praha 2:1 (0:1)
Branky: 37. Hrdina (Arsovski), 39. Směřička (Míča) - 8. Brahimi.
Zvolte nejlepšího HRÁČE UTKÁNÍ

Kde se hrálo

Praha | Slavia

Více
Adresa Vladivostocká 1460/10, Praha 10 - Vršovice
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 970 sezení / 150 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch parkety
Telefon 602325579