Do sestavy Chrudimi se již po pauze vrátili oba ukrajinští futsalisté Dmitrij Litviněnko a Oleksandr Sorokin, po zranění se do utkání zapojil i kapitán Lukáš Rešetár. Na první branku se v ostravské hale čekalo až do deváté minuty, kdy gólmana Tilla se štěstím prostřelil Brazilec Max. I nadále byli domácí aktivnější a zásluhou Pavla Drozda navýšili vedení. Na dvoubrankový náskok Chrudimi sice dokázal odpovědět Jakub Řezníček, poslední slovo v první půli ale měl opět ERA-PACK. Po faulu Marcinova vytáhl rozhodčí ihned červenou kartu a nabídnutou přesilovou hru velmi rychle využil zakončením do odkryté branky Max

Ani ve druhém poločase se obraz hry nijak výrazně nezměnil. Náskok Chrudimi navýšil krátce po přestávce Felipe a Max, kteří rychle navýšili náskok na 5:1. Přesto ale Jeseničtí neřekli poslední slovo a ještě zabojovali. Na snížení Jakuba Řezníčka bleskurychle odpověděl Matěj Slováček. Chrudimská power-play však nabídla další šanci pro korekci stavu pro Jana Vavrače, definitivní tečku za skóre ale udělal v poslední minutě po pěkné akci Rešetára Felipe. Chrudim porazila Jeseník 7:3 a i nadále zůstává neporažena.

HODNOCENÍ ZÁPASU:

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Odehráli jsme jistý zápas. Dokázali jsme si vyzkoušet řadu herních variant a situací a to bylo důležité. Nyní máme dva dny na dokončení příprav na finále Poháru FAČR a věříme, že v něm odvedeme kvalitní práci.“

Jiří Gnida (předseda AC Gamaspol Jeseník): „Zápas s Chrudimí je pro nás něco jiného než utkání se všemi ostatními soupeři. Jejich hra v neustálém pohybu má obrovskou kvalitu a jejich přechodová fáze má hlavu a patu. Pro nás je měření sil s takto vyspělým protivníkem velká škola. Budeme muset ještě dlouho a tvrdě pracovat, než budeme moci vůbec začít pomýšlet na sebrání nějakého bodu tomuto soupeři.“

Gamaspol Jeseník - ERA-PACK Chrudim 3:7 (1:3)
Branky: 13. J. Řezníček (Till), 25. J. Řezníček (Prachař), 37. Vavrač – 9. Max (R. Mareš), 11. D. Drozd (Koudelka), 16. Max (D. Drozd), 21. Felipe (Max), 23. Max (Felipe), 34. Slováček (M. Mareš), 40. Felipe (Rešetár).