Po úvodním oťukávání přišlo několik slibných šancí domácích, ale Ovčačík ani Vojtěch Cupák úspěšní nebyli. V šesté minutě se ale druhý jmenovaný předvedl šikovnou akcí a zapsal do střeleckých statistik, když brněnský hráč dokázal vybojovat míč a lehkým prostrčením pod brankářem hostí skóroval!

O půl minuty později mohl srovnat Buzek, jenž dostal míč na střed hřiště, ale svou střelou pouze protáhl gólmana Konečného.  V 8. minutě zahrával Helas volný kop z dobré pozice. Ovčačík ho rozehrál společně s Ivan Šarközym, jenž celou akci zakončil přízemní střelou, kteoru tečoval Pavel Outrata a domácí se mohli radovat z vedení 2:0. V 10. minutě se Zdržálek ocitl sám před Konečným, který stihl vyběhnout a střelu hostujícího hráče vyrazil.

Gabčo byl pak v zápase hodně vidět a hodně slyšet, ale gól to jeho týmu nepřineslo. Hosté se nakonec dočkali necelé tři minuty před koncem první půle a snížili. Dominik Zdržálek dostal míč na levé křídlo, obtočil se okolo obránce a jeho střela k bližší tyči rozvlnila síť - 2:1. Necelou minutu před koncem prvního poločasu to opět bylo o dvě branky. Šarközy rozehrál nakrátko přímý kop na Jana Ovčačíka, jenž přesnou ranou navýšil vedení domácích. Za stavu 3:1 se šlo poprvé do kabin.

Ve 24. minutě Vojtěch Cupák vybojoval míč na pravém křídle a přesnou ranou ke vzdálenější tyči upravil skóre na 4:1. 31. minuta mohla znamenat vedení o čtyři branky. David Presl dostal míč k levé tyči, kterou bohužel pro Brno jen rozezvučel, na druhé straně popostrčil Sváta míč na nohu Dominika Šupa, který umístil míč do branky domácích. Nedáš - dostaneš v plné nahotě - 4:2. Tato stará pravda měla přijít na řadu i v opačném gardu. Ve 34. minutě předvedl zákrok večera domácí brankář Marek Konečný. Po přihrávce z pravého křídla pálil jeden z hostujících hráčů z bezprostřední blízkosti. Domácí strážce svatyně dokázal na poslední chvíli zvednout svou ruku a vytěsnit míč mimo prostor branky. 45 vteřin na to přišla fantastická akce domácího Vojtěcha Cupáka, který tak zkompletoval hattrick! Domácí futsalista převzal míč od Poula, postupně přešel přes dva hráče a přesnou střelou do levé šibenice poslal míč pod víko - 5:2.

Následně přišla hra bez brankáře a Mělník se snažil ještě zdramatizovat utkání. Ve 37.minutě už tu byl ovšem definitivní konec jejich nadějím na odvoz bodů. V závěru utkání se do hry podíval i před nedávnem operovaný David Cupák, který si pohrál s hostující obranou a patrně zpečetil osud duelu - 6:2. 15 vteřin před závěrečným hvizdem Babovák dostal míč před odkrytou klec, ale v závěru odmítl možnost na snížení skóre! Domácí tým dokráčel díky povedenému výkonu v závěru utkání k výhře za tři body a nedopustil tak v tomto utkání žádné překvapení.

DAVID CUPÁK (Helas Brno): "Nesešli jsme se k zápasu s Mělníkem v ideálním stavu, ale zápas jsme potřebovali zvládnout za tři body a to se povedlo. Hráči co tentokrát dostali šanci ji plně využili. Všichni hráči nechali na hřišti maximum. Zápas jsme měli celou dobu pod kontrolou a zaslouženê vyhráli. Mělník má velmi mladý a šikovný tým. Myslím si, že v budoucnosti když tým vydrží pohromadě může Mělník patřit ke stálicím 1. FUTSAL ligy. Příští týden do Chrudimi si pojedem pro tři body, vše ostatní by bylo bráno jako neúspěch."

MICHAL JENČ (Mělník): „Na začátku zápasu jsme měli velkou šanci na 1:0 a třeba by to vypadalo jinak. Poté jsme ale klasicky chybovali v rozehrávce a naopak jsme inkasovali. Asi v osmé minutě jsme umožnili zahrávat Helasu standardku, před kterou si domácí vzali oddechový čas a projevili se asi zkušenosti Cupáka, který řekl, co mají zahrát a dali na 2:0. Naše hra byla špatná a postrádala přesnost. Snažili jsme se kombinovat, ale vůbec to k ničemu nevedlo. Dokázali jsme ale snížit, když se pěknou střelou prosadil Zdržálek. V poslední minutě opět chyba, tentokrát Mažáriho a po ní faul a ze standartky opět gol na 3:1, což nás asi úplně srazilo. V druhém poločase jsme dostali na 4:1 a už se zápas spíše dohrával. Možná jsme i drželi více míč, ale prostě se nám nic nedařilo a Helas zkušeně vyrážel do brejků. Několikrát nás v zápase podržel ještě brankář Zyrjanov, ale herně veliké zklamání. Hlavně od hráčů, kteří tento tým normálně táhnou.“

Helas Brno - Olympik Mělník 6:2 (3:1)
Branky: 6. V. Cupák, 8. Outrata (Šarközy), 20. Ovčačík (Šarközy), 24. V. Cupák, 35. V. Cupák (Poul), 37. D. Cupák – 18. Zdržálek (Sváta), 31. Šup (Sváta).