Ve slávistické brance znovu nastoupil Václav Kubíček, týmu chyběl nemocný Daniel Hájek. Slávisté v úvodu čelili náporu domácích, kteří využívali naplno všech výhod své menší haly. První čtyři branky zápasu bohužel padly do slávistické sítě, bylo to třikrát po rohových kopech a jednou po přímém kopu za hranicí brankoviště.

V závěru prvního poločasu se podařilo snížit, když v patnácté minutě po Směřičkově přihrávce prostřelil nestárnoucího brankáře Libora Gerčáka Ondřej Míča po pohotovém zakončení bodlem. O dvě minuty později přidal druhou branku Djokica Arsovski. Další šance ale zůstaly nevyužity, Jan Lištván napálil břevno, Jiří Novotný zkusil v poslední vteřině rozehrát přímý kop technicky, ale jeho pokus skončil u domácí zdi.

Slávisté v druhém poločase srovnat hru, na změnu skóre ale nedosáhli, chyběl kontaktní gól, prosadil se znovu pouze Arsovski, který v power play jako jediný překonal Gerčáka. Jeho další dva pokusy ale zkušený gólman u bližší tyče pohlídal. Na druhé straně ale také Kubíček několika dobrými zákroky zabránil domácím v dalším skórování.

Komentáře:
Nenad Veljkovič (trenér Slavia): "Další zápas, který jsme si prohráli sami. Inkasovali jsme laciné branky po standardních situacích, které jsme domácím darovali. Rozhodl úvod zápasu, kdy jsme prohrávali o čtyři branky, pak už to bylo těžké. I když jsme zabojovali, chyběl nám kontaktní gól. Pořád to opakuji, nemůžeme dělat tak laciné individuální chyby, zase nás to stálo tři body."

Nejzbach Vysoké Mýto - Slavia Praha 5:3 (4:2)
Branky: 7. Vodrážka (Jiráský), 10. Michalec (Vladyka), 12. Novák, 14. Vladyka (Šabata), 31. Vágner (Gerčák) – 15. Míča (Směřička), 17. Arsovski (Brychta), 32. Arsovski (Směřička).
Zvolte nejlepšího HRÁČE UTKÁNÍ

Kde se hrálo

Vys. Mýto | DM

Více
Adresa Generála Závady 118, Vysoké Mýto
Kategorie Kategorie A
Kapacita 200 sezení / 200 stání
Rozměry 39 x 18 metrů
Povrch palubovka
Telefon 465421777