První vzájemné utkání hned v 1. kole vyhrál Jeseník 3:1, takže Olympik mu měl co vracet. Navíc oba týmy hrají o záchranu, takže se hrálo o hodně.

Do zápasu vstoupili lépe hosté, když v 5. minutě Vavrač vystihl špatnou rozehrávku Olympiku a v nájezdu prostřelil Zyryanova. Olympik se nemohl vůbec dostat do tempa, hodně kazil a šancí měl málo. Do konce prvního poločasu se stav již neměnil.

Do druhého poločasu nastoupil jiný Olympik. Začal diktovat hru a Jeseník, který hrál z obrany, ve 23. minutě potrestal Dominik Zdržálek. Ten dostal ve 23. minutě parádní nahrávku od Gabča a v nájezdu proti Růžičkovi obloučkem srovnal na 1:1. O minutu později se hosté dostali poprvé do útoku a Malák si nešťastně srazil míč do vlastní branky a dostal hosty do vedení.

Přišla mrtvá pasáž zápasu, kdy Olympiku opět trvalo, než se z inkasované branky oklepe. Ve 32. minutě ale Olympik vyrovnal, když se štěstím prostřelil Josef Gabčo Růžičku mezi nohama. O pět minut později se hosté dopustili šestého faulu a Gabčo nekompromisní bombou nedal Růžičkovi z 10m kopu šanci a dostal Olympik poprvé v zápase do vedení.

Hosté po této inkasované brance sáhli k oddechovému času a šli hrát bez brankáře. Olympik výborně bránil a po chybě Řezníčka, který místo toho, aby si míč ve vápně sebral a jakožto brankář v klidu rozehrál hostující útok, Olympik zvýšil na 4:2. Olympik si tak připisuje do tabulky veledůležité tři body.

Pavel Šuba, trenér Olympiku: „Do zápasu kluci nevstoupili dobře. Bylo vidět, že je poznamenala prohra v Lípě a dnes jsme prostě museli vyhrát. Kluci byli nervózní a po chybě jsme inkasovali na 0:1. Jeseník převáděl kvalitní hru v obraně, kdy jsme se těžko dostávali do hry. I tak jsme si ale vypracovali 3-4 gólové příležitosti, ve kterých jsme ale selhali. Do druhého poločasu jsem změnil sestavu. Do hry jsem poslal Buzka s Cabadajem, kteří přinesli oživení. Kluky jsem nabádal k trpělivosti a po parádní akci Gabča se Zdržálkem jsme srovnali. Bohužel chvíli na to jsme si vstřelili vlastní branku. Na kluky padla deka a nějakou dobu jim trvalo, než se zase dostali do zápasu. Přišlo šťastné vyrovnání Gabča a Jeseník, kterému možná docházely síly, se vyfauloval až k šestému faulu a Gabčo 10m kop parádně proměnil. V následující hře bez brankáře byl Jeseník bezzubý a po chybě náhradního golmana se prosadil Šup. Vítězství podle mě zasloužené, ale hodně vydřené, protože Jeseník má výborně zvládnutou obrannou hru.“

SK Olympik Mělník - AC Gamaspol Jeseník 4:2 (0:1)
Branky: 23. Zdržálek (Gabčo), 32. Gabčo (Mažári), 37. Gabčo (10m pk), 37. Sup – 5. Vavrač (Furik), 24. J. Řezníček.