Chrudimští se do svého soupeře zakousli a roli favorita vyrazili plnit již od prvních sekund. Branku Třince ale do svého vystřídání zdatně hájil Ondřej Kreželok, který byl pro ERA-PACK těžkou překážkou. Nejvíce soubojů svedl s aktivním Maxem, který ho zároveň jako první překonal po přihrávce Felipeho v šesté minutě prvního poločasu. Druhá radost Chrudimských přišla o chvíli později, ukázková kombinace na jeden dotek skončila pohodlným gólem Michala Mareše. Chrudim svého soupeře drtila, Roman Mareš nastřelil tyčku, velké příležitosti spálil i David Drozd. A tak byla dvoubranková ztráta po první půli pro Třinec téměř milosrdná.

Jakékoliv naděje Třince na zvrat utnul krátce po příchodu z kabin druhým gólem v zápase Max, následně prostřelil střídajícího brankáře Pecha i druhý Brazilec v chrudimském dresu – Felipe. Brankový rozdíl následně umocnil Max z pokutového kopu, čímž dokonal svůj hattrick, čtvrtou branku ale z desetimetrového kopu v samotném závěru nepřidal. Mezi chrudimskými tyčemi předvedl kvalitní výkon Jakub Žďánský, který pochytal řadu šancí soupeře a připsal si první čisté konto v sezóně.

Chrudim porazila SKP Ocel Třinec 5:0 a bez porážky nadále vládne české nejvyšší soutěži.

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Vzhledem k týdnu, který jsme před zápasem absolvovali, je výsledek zápasu kvalitní. Nyní si musíme odpočinout a následně se vrhnout do přípravy na následující dva důležité zápasy.“

Andrea Bucciol (trenér SKP Ocel Třinec): „Nemyslím si, že bychom odehráli špatný zápas. Měli jsme trochu problémy se složením sestavy, ale myslím, že jsme to zvládli. Chrudim je přeci jen kvalitatitvně jinde. Kluci ze sebe na hřišti vydali vše. Dostali jsme sice některé góly hloupě, ale těch chyb celkově nebylo tolik. Museli jsme sice hrát hodně zataženě, ale tato taktika nakonec celkem fungovala. Do dalších zápasů si musíme hlavně přenést nasazení a zodpovědnost, protože počínaje příštím kolem, musíme zase začít bodovat. Naše situace sice není tragická, ale rozhodně není v pořádku."

FK ERA-PACK Chrudim - SKP Ocel Třinec 5:0 (2:0)
Branky: 6. Max (Felipe), 9. M. Mareš (Koudelka), 22. Max (Felipe), 32. Felipe (R. Mareš), 33. Max (pk).
Zvolte nejlepšího HRÁČE UTKÁNÍ

Kde se hrálo

Chrudim | MSH

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 720 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 728202004