Skóre zápasu Sparta otevřela v 9. minutě, kdy po faulu Černého rozehrál bleskově standardní situaci Amadeu a Marcelo prostřelil brankáře Kalinu. O dvě minuty později měli šanci Tepličtí, ale střelu Neneho vykopl z branky Pimpolho. Prakticky z protiútoku se po přihrávce právě Pimpolha trefil kapitán Sparty Michal Belej. Ve 14. minutě už Sparta vedla 3:0. Kalina sice nejprve vyrazil střelu Amadea, ale na dorážku Marcela byl krátký. Korigovat mohl Iemelianov, ale trefil pouze břevno. Na poločasových 4:0 pro Spartu upravil po přihrávce Marcela Azem Brahimi.

Hned od začátku druhé půle zkusil domácí Svarog power play, kterou proměnil v gól hned ve 23. minutě, kdy se prosadil Baran. Na rozdíl dvou branek snížili Tepličtí o tři minuty později, kdy Cristiana překonal střelou o tyč Nene. Tentýž hráč mohl Svarog dostat na dostřel sedm minut před koncem, ale jeho pokus tentokrát skončil jen na tyči. V 36. minutě se Teplice sice z gólu radovaly, ale šlo o radost předčasnou, jelikož celé situaci předcházel faul na sparťanského brankáře. S brankami se roztrhl pytel v poslední minutě zápasu. Nejprve upravil na 5:2 Diego, který poslal míč do odkryté teplické branky. Domácí bleskově odpověděli díky brance Künzla, ale poslední slovo měl sparťanský Michal Belej, který dalším gólem do prázdné branky stanovil konečné skóre 6:3 pro Spartu.

Hodnocení trenéra Sparty Beniho Simitči: „Na to, že nemohl od začátku hrát naplno Pimpolho, kterého tahá sval a Marcelo hrál napůl plynu kvůli nateklému kotníku a polovinu druhé půle nehrál Amadeu, který si obnovil zranění třísel, jsem spokojený. Hlavně v prvním poločase jsme hráli velmi dobře. I když nás ze záčátku hodně podržel brankář Cristiano, když Teplice měly tři velké šance. Paradoxně jsme ale vždy po šanci domácích odpověděli gólem. V tomto ohledu jsme v první půli plnili to, co jsem chtěl, tedy abychom se soustředili na obranu, neinkasovali a dostali se do vedení, protože ve většině zápasů jsme v prvním poločase prohrávali a museli otáčet. Tentokrát jsme do poločasu de facto zápas rozhodli. Sice ve druhé půli Teplice daly tři góly, ale my mohli dát dalších pět. Jen kdybychom měli klidnější hlavu při střelách do prázdné branky Svarogu při jeho power play. Tyto situace jsme zakončovali zbytečně zbrkle. Teď musíme nabrat sílu na středeční semifinále poháru proti Helasu, který nabírá sílu a bude nebezpečný. My ale musíme potvrdit roli favorita a postoupit do finále."

Aibek Mukanov, trenér Svarog FC: „Myslím si, že celkový výsledek není zasloužený. Hráli jsme možná náš nejlepší zápas a to proti velmi silnému soupeři. Vyšel nám začátek, byli jsme hodně aktivní, vytvářeli si šance a měli několik tutovek. Chci pochválit gólmana Sparty Cristiana, který zlikvidoval několik 100% šancí. Kvalita hráčů Sparty je na vysoké úrovni a ty šance co měli, využili, což my nedokázali. Trestali každou naší chybu. Za stavu 0-4 se těžko hraje proti tak silnému soupeři, ale dokázali jsme to dotáhnout na 2-4 a zase přestali proměňovat naše šance. Je to velká smůla. Chci poděkovat každému hráči, nikdo to nevypustil a bojoval naplno. Diváci byli skvělí, podporovali nás i za nepříznivého stavu.“

Jiří Baran, hráč Svarog FC: „Na zápas se Spartou jsme se všichni hrozně těšili, protože se jedná o jeden z nejlepších českých týmů s velkými hvězdami. Začátek zápasu nám vyšel, měli jsme tři stoprocentní šance. Bohužel jsme nedali a naopak po naší nepozornosti dostali gól na 0:1. První poločas z naší strany špatný nebyl, srazilo nás neproměňování šancí. Do druhého poločasu jsme nastoupili v powerplay a Spartu zatlačili. Snížili jsme a za stavu 4:2 nám sudí neuznal kontaktní gól na 4:3. Je to škoda, myslím si, že jsme ukázali naší sílu a zápasu by slušela remíza. Bohužel, srazilo nás množství neproměněných šancí. Na závěr bych chtěl poděkovat divákům, kterých přišlo opravdu dost. Je krásné hrát před takovou atmosférou, snad budou chodit v takovém počtu častěji.“

Svarog FC Teplice – AC Sparta Praha 3:6 (0:4)
Branky: 23. Baran (Černý), 26. Nene (Černý), 40. Künzl (Černý) – 9. Marcelo (Amadeu), 11. Belej (Pimpolho), 14. Marcelo (Amadeu), 19. Brahimi (Marcelo), 40. Fogaca, 40. Belej.