Svěřenci trenéra Pavla Šuby začali hodně nervózně, tým si byl od prvních minut vědom toho, o co hraje. Tomu také zprvu odpovídala hra plná nepřesností. Oceláři šli navíc bleskově do vedení – chyby v rozehrávce využil Polášek.

Mělník se na inkasovaný gól snažil okamžitě odpovědět, zrazovala ho ale během prvních minut bídná koncovka a neschopnost trefit bránu. Když už se to navíc povedlo, hosty držel nad vodou kolikrát i se štěstím brankář Kreželok, na kterém si postupně vylámali zuby Zdržálek, Malák, Sup i Gabčo. Přesto bylo jen otázkou času, kdy Olympik vyrovná. Byl jasně lepší a Třinec se vyjma několika slabých útočných výpadů téměř k ničemu nedostával.

Ve zbytku úvodní části zákonitě přišlo, co přijít muselo – Mělník ještě před poločasem otočil skóre! Nejprve srovnal pumelicí do šibenice Marek Malák, který následně oslavil svůj třetí zásah v sezoně elegantním saltem. Těsně před odchodem do šaten navíc dorazil pomalou střelu aktivního Maláka za záda Kreželoka Daniel Sup.

„Nervozity na začátku asi trochu bylo, nedařilo se nám vůbec proměňovat šance. Poté jsme už ale hráli po celý zápas mnohem lépe než soupeř,“ popsal bitvu ze svého pohledu domácí Dominik Zdržálek.

Druhý poločas začal tam, kde skončil první. Nejprve Sup pálil z úhlu do tyče a v třiadvacáté minutě rozjásal zaplněnou halu Josef Gabčo. Ostrostřelec Olympiku si naběhl na přihrávku Davida Surmaje a přízemní střelou k tyči zvýšil na 3:1.

Oceláři byli směrem dopředu téměř bezzubí, a když už se hostům povedlo nějakým zázrakem překonat obranu, se vším si poradil spolehlivě chytající Nikita Zyrjanov. Takže brzy znovu úřadoval nabuzený Mělník – Kreželoka překonal počtvrté Sup.

Hostům za stavu 4:1 nezbývalo nic jiného, než zkusit power play. Přesilovku však Třinec díky výborné defenzivě Olympiku nevyužil. Soupeř navíc nedal dvě nařízené penalty a tak měl poslední slovo opět Mělník. Na 5:1 zvýšil dvě minuty před koncem svojí třetí trefou Sup a v čase 39:59 se postaral o nejkrásnější akci utkání Dominik Zdržálek. Ten doslova vymíchal obranu Třince a překrásným gólem zakončil překrásný večer.

„Třinec vůbec nestíhal. Vycházely nám brejky, máme důležité vítězství. Znovu jsme se mohli spolehnout na fantastickou domácí atmosféru a za to bych chtěl našim fanouškům poděkovat. Díky nim jsme silnější,“ zhodnotil utkání i diváky Marek Malák, který si proti Slezanům připsal tři kanadské body.

Olympik se díky druhému trimufu v sezoně posunul na deváté místo tabulky. V cestě za záchranou udělal další důležitý krok, ale zdaleka ne skok. Jediným škraloupem vysoké výhry nad Třincem je diskutabilní vyloučení Josefa Gabča, který tak bude svému týmu v dalším utkání s Českou Lípou chybět.

Aleš Soumar (SK Olympik Mělník): „Kluci vstoupili do zápasu špatně, hned z první šance Třince inkasovali a pár minut jim trvalo, než se rozehráli. Od nějaké 5. minuty ale dostali hru pod kontrolu. Přišlo několik šancí, ale brankář Kreželok Třinec několikrát parádně podržel. Po vyrovnávací brance se hra přelévala z jedné strany na druhou a v poslední minutě přišel asi zlom, kdy jsme se dostali brankou do šatny do vedení. V druhém poločase kluci Třinec pořádně k ničemu nepustili a když ano, tak podržel opět Zyryanov. Sami jsme přidali ještě 4 branky a došli si pro vítězství. Jsou to hodně důležité 3 body, ale musíme na ně navázat, protože náskok na sestup jsou pouhé dva body. Teď musíme zvládnout dohrávku v Lípě, aby se nám lépe dýchalo do zápasu s Jeseníkem.“

Ondřej Kreželok (SKP Ocel Třinec): „Zápas byl pro oba týmy velice důležitý a zpočátku to na obou týmech bylo znát. Hlavně domácí byli hodně nervózní a dělali chyby vzadu, čehož jsme využili k otevření skóre. Následovaly závody v zahazovaní obrovských šancí na obou stranách a kdyby poločas skončil 6:6 nikdo by se nemohl divit. Bohužel domácí skóre otočili dvěma hloupými góly. Druhý poločas už byl jasně v režii Olympiku, který odskočil na 4:1 a bylo po zápase. Domácím gratuluji k asi zasloužené výhře. Po polovině soutěže tabulka asi vypadá dle očekávání. I přesto, že hrajeme tragicky, ztrátu na pozice které zaručují záchranu nemáme prakticky žádnou. Do druhé části ale musíme změnit přístup k futsalu, jinak jsme kandidát na sešup.“

SK Olympik Mělník – SKP Ocel Třinec 6:1 (2:1)
Branky: 9. Malák (Sváta), 20. Šup (Malák), 23. Gabčo (Surmaj), 27. Šup (Surmaj), 38. Šup (Malák), 40. Zdržálek (Mažári) – 2. Polášek (Opluštil).