Svěřenci trenéra Nenada Veljkoviče se znovu nevyvarovali inkasovaní branky v úvodu utkání jako v posledních zápasech. Ve druhé minutě se prosadil mladý Šarközy, druhou branku pak přidal ve 14. minutě Ovčačík. Brno bylo pozorné v obraně a přestože měli slávisté řadu šancí, chybělo jim důrazné zakončení. Jan Lištván trefil z přímého kopu tyčku, Brychtovu střelu zblokoval brankář Konečný a branku těsně minul v dobré pozici i Martin Směřička.

Slavia snížila až těsně před poločasem, kdy se jí podařilo rozebrat pozornou obranu Brna. Hosté vytáhli defenzivu Helasu kupředu a uvolněného prostoru využil Jan Homola, který zamířil zblízka do sítě po Míčově přihrávce.

Po přestávce brantranci Cupákovi připravili třetí branku utkání a Pavel Outrata navýšil vedení Helasu na 4:1. Slavia se ale nevzdala myšlenky na vítězství. Jedenáct minut před koncem začali hrát sešívaní power-play s cílem přečíslit domácí v poli. Homolovi se podařilo najít Směřičku před brankou a slávisté vykřesali naději. Tu ovšem zhasil další průběh – Lištván promáchl před odkrytou brankou a vzápětí na druhé straně vstřelil David Cupák pátou brankou. Pak došlo na souboj Vojta Cupák vs. Garčár u lajny a hostujícímu golmanovi začla po kontaktu téct krev z nosu a musel ho vystřídat v Brně dobře známý Kubíček.

Sešívaní se ještě dvakrát zapsali do střelecké listiny díky Lištvánovi a Arsovskému, ale také v závěru dvakrát inkasovali přes celé hřiště. Na konci  zápasu tak svítil na světelné tabuli stav 8:4 pro domácí a ti tak mohli začít slavit vítězství.

Nenad Veljkovič (trenér Slavie): "Nezbývá mi než poblahopřát Helasu k zaslouženému vítězství, my jsme jim to příliš nezkomplikovali. Stále se opakují stejné chyby, nevyužíváme šance, děláme chyby v obraně. Zkusili jsme dnes udělat změnu na postu brankáře, ale ani to nezabralo."

Martin Směřička (Slavia): "Těžko se mi zápas hodnotí, vůbec nevím, co k tomu říct, nedaří se nám, musíme to pořád zkoušet zlomit. V závěru jsme sice v power play snížili, ale bohužel jsme inkasovali další branky, do zápasu se nám vrátit nepodařilo."

David Cupák (Brno): "Zápas nemůžu hodnotit jinak než pozitivně. Připravili jsme se velmi dobře na soupeřovu hru. Myslím si, že Slávii chyběl nejlepší hráč Tonda Hrdina. Kluci do puntíku splnili všechny taktické pokyny, které jsme si na tréninku a před zápasem řekli. Celý tým musím pochválit. Na tréninku se scházíme v hojném počtu a všichni makají naplno. Dnes se nám to vrátilo. Dali jsme tři góly ze standardních situací, ale pořád je co zlepšovat. Teď pořádně kluci potrénují a věřím, že můžeme obrat o body i rozjeté Mýto v následujícím kole."

Helas Brno – SK Slavia Praha 8:4 (2:1)
Branky: 2. Šarközy (D. Cupák), 14. Ovčačík (Outrata), 25. V. Cupák (D. Cupák), 27. Outrata (D. Cupák), 30. D. Cupák (Šarközy), 33. Ovčačík, 38. Lacko (Šarközy), 38. Outrata (D. Cupák) – 19. Homola (Míča), 29. Směřička (Homola), 32. Lištván (Směřička), 39. Arsovski (Krstevski).
Vyberte HRÁČE UTKÁNÍ

Kde se hrálo

Brno | Vodova

Více
Adresa Vodova 336/108, Brno
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 2900 diváků
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch palubovka
Telefon 541212152