Domácí vstoupili do utkání pod novým hlavním trenérem Markem Kopeckým a začali aktivně. Každá akce byla zakončena střelou, naopak každý obranný zákrok byl důrazný a vedl k včasnému přerušení hry. Jako první měl obrovskou šanci Krok, ale hostující brankář byl pozorný. Z následného rohového kopu našel Kovács Rodriga a ten nechytatelnou dělovkou poslal Litoměřice do vedení. Přicházely i další šance, ale koncovka domácího celku byla žalostná. Na další změnu skóre se čekalo až do poloviny sedmnácté minuty, kdy si opět připsal asistenci kapitán Kovács, branku vstřelil pravou nohou velmi přesně střílející Radek Hrdý. Do poločasové přestávky se již nic vážného nestalo a domácí celek odcházel do kabin za vedení 2:0.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu. Souboj domácích hráčů s brankářem Zyrjanovem a nepřesnou koncovkou. Velkou šanci si vypracoval po procestování celého hřiště brankář Vavrek, jeho střela však minula branku. Na začátku 24. minuty si vzal na vlastní polovině míč Michal Kovács, procestoval celé hřiště, pohrál si s obráncem na brankovišti a svižnou střelou zvýšil na 3:0. Poté spálili obrovské šance postupně Krok, Hrdý a Graciano. Nebyly by to však Litoměřice, aby utkání nezdramatizovaly. Po ztrátě na vlastní půlce se do míče opřel Gabčo a snížil na 3:1. Hosté zvýšili aktivitu a sáhli i k power-play, tu domácí celek však bez větších problémů ustál a zaslouženě dovedl utkání do vítězného konce.

Zlepšený bojovný výkon tak po třech zápasech znamenal plný bodový zisk pro Gardenline. Ti zakončí polovinu základní části v pátek 24. 11. 2017 na půdě úřadujícího mistra v Chrudimi.

Igor Vodecký (asistent trenéra Gardenline Litoměřice): "Dôležitá výhra, zápas sme mali pod kontrolou a Mělnik sme do ničoho nepustili. Chlapci to odpracovali ako sme si pred zápasom povedali, a mohlo to skončiť oveľa väčším rozdielom, chýba nám väčší klud vo finálnej fáze. Už po prvom polčase mohlo byt rozhodnuté. V druhom polčase sme dostali zbytočný gól a trochu sme znervózneli, ale záverečnú powerplay sme ubránili dobre a zaslúžene zvíťazili."

Aleš Soumar (SK Olympik Mělník): "Od začátku zápasu byly Litomeřice jasně lepším týmem. Naši hráči byli pasivní a nepřesní ve všech ohledech. Z toho pramenila jen jedna střela za celý první poločas a jen díky novému brankáři Zyrjanovi byl poločas pouze 2:0. V druhém poločase to byl stejný scénář. Po chybě jsme dostali gól na 3:0. Až ke konci zápasu jsme dokázali snížit, ale na nic víc jsme se nezmohli. Tímto zápasem nám skončila série zápasů, ve kterých jsme mohli pouze překvapit a nyní nás čekají zápasy, které možná rozhodnou o našem setrvání v první lize."

Gardenline Litoměřice – SK Olympik Mělník 3:1 (2:0)
Branky: 4. Taverna (Kovács), 17. Hrdý (Kovács), 24. Kovács – 31. Gabčo.
Vyberte HRÁČE UTKÁNÍ

Profil haly

SH Chemik

Více
Adresa Terezínská 1032, 410 02 Lovosice
Kapacita 950
Vstupenky 30 Kč dospělí
Sleva pro FUTič mládež do 15ti let zdarma