Jeseník již v v 8. minutě zápasu vedl po brankách Vavrače a Furika 2:0. Spartě se ale do konce poločasu podařilo vyrovnat, když nejprve snížil Brahimi, který tvrdou ranou prostřelil brankáře Růžičku a následně v 19. minutě, po šestém faulu Gamaspolu, proměnil desetimetrový kop Wilde - 2:2.

Do druhého poločasu vstoupila Sparta mnohem lépe a Marcelo ji dvěma góly uklidnil. Hosté sice v 30. minutě zásluhou Mráze korigovali na 3:4, ale závěr zápasu si Sparta pohlídala. Pátý gól přidal po úniku po levé straně palubovky a střele pod horní tyč Brahimi a definitivní podobu výsledku dal svým třetím gólem v zápase Marcelo, když upravil na konečných 6:3.

„První poločas byl z naší strany hrozný. Do zápasu jsme šli prakticky bez rozcvičky, protože jsme se opět přesvědčili, že se nedá spoléhat na dálnici. Vyjeli jsme v šest a přijeli krátce před úvodním hvizdem. Podle toho také vypadal první poločas," konstatoval trenér Sparty Beni Simitči a navázal: „Góly jsme dostali po našich obrovských chybách, kdy jsme soupeře poslali do brejků. Když Jeseník vedl dva-nula, tak jsem si říkal, že musíme do poločasu vyrovnat. To se povedlo a po přestávce už jsme se rozehráli, začali běhat a dokonce hned v desáté sekundě druhé půle jsme měli velkou šanci. Celkově jsme ve druhém poločase byli jasně lepší a zaslouženě jsme vyhráli."

Šanci dostali mladí. „Vzhledem k zranění hráčů se dostali více do hry Ricardo a David Hájek. Bohužel se jim zápas ale moc nevyvedl a hráli pod svou úroveň. V takových zápasech by to mělo být naopak, aby dokázali, že i na ně se můžu spolehnout během sezony," zhodnotil výkon mladíků sparťanský kouč. 

Střelec dvou branek Sparty Azem Brahimi po zápase řekl: „Jsem spokojený. Před zápasem jsme byli favoriti a tuto roli jsme potvrdili a získali povinné vítězství. První poločas byl pro nás těžký, protože jsme přijeli pozdě a nemohli jsme se dostat do tempa. Po přestávce už to bylo lepší a dokázali jsme vyhrát."

Nejproduktivnější hráč Jeseníku v sezoně, Jan Vavrač po utkání přiznal: „Abych řekl pravdu, tak jsme ze zápasu se Spartou žádné body neočekávali. Jeli jsme zápas zejména odbojovat, což si myslím, že jsme splnili." Autora první branky Jeseníku mrzely neproměněné šance. „Kdybychom proměnili další dvě šance v prvním poločase, tak se nikdo asi nemohl divit, že bychom o přestávce vedli. Bohužel jenom kvůli své nemohoucnosti jsme branky nedali," pokrčil rameny a dodal: „Po přestávce už byla Sparta jasně lepší. My jsme se snažili jen bojovat a chodit do brejků. Kdybychom udrželi vedení do poločasu a třeba ho po přestávce navýšili, mohl zápas vypadat jinak."

AC Sparta Praha – AC Gamaspol Jeseník 6:3 (2:2)
Branky: 12. Brahimi, 19. Wilde, 25. Marcelo (Pimpolho), 27. Marcelo (Ricardo), 33. Brahimi (Wilde), 37. Marcelo (Pimpolho) – 4. Vavrač, 8. Furik (Vavrač), 30. Mráz (Plhák).
Hlasujte pro HRÁČE UTKÁNÍ

Kde se hrálo

Zruč n/S | SH

Více
Adresa Na Pohoří 575, Zruč nad Sázavou
Kategorie Kategorie A
Kapacita 200 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 721766110