Plzeňský Interobal přivítal v šestém kole 1. FUTSAL ligy souseda v tabulce. Nejzbach Vysoké Mýto měl před zápasem o bod méně než Plzeň a těšil se na první body z venkovního utkání v sezoně. Utkání v hale Slavie na Borech začalo se zpožděním, které bylo způsobeno pozdním příjezdem Nejzbachu. Hráči se po vystoupení z autobusu stačili sotva rozcvičit a museli na palubovce nahánět v dobré formě hrající hráče Interobalu. Ti od začátku utkání diktovali tempo hry a již v šesté minutě se po přihrávce Jana Křemena efektní patičkou prosadil Tomáš Vnuk. Ten samý hráč pak v desáté minutě nikým nehlídaný zvyšoval na 2:0. Hosté se do zakončení nedostávali, kapitán Nejzbachu Vágner se pokoušel prosadit individuálně i pomocí kombinace se spoluhrácči, ale narážel na dobře organizovanou obranu domácích. Ti přidali třetí gól v 16. minutě, kdy se po přihrávce Havla z rohového kopu opřel do míče Michal Štrajt.

Druhý poločas nabídl stejný obrázek hry - Nejzbach se nedokázal prosadit přes plzeňskou obranu a s chutí hrající domácí ostřelovali reprezentačního gólmana Gerčáka ze všech pozic. Nejčastěji se do zakončení dostával Tomáš Vnuk, který proměnil ale jen jednu z mnoha svých šancí: ve 23. minutě si kličkou položil Gerčáka a střílel do odkryté branky. Stav 4:0 už i přes řadu plzeňských šancí vydržel až do závěrečné sirény a Interobal se tak mohl radovat ze čtvrtého ligového vítězství v řadě.

Tomáš Vnuk (Interobal Plzeň): "Nebylo lehké se na tohle utkání připravit, kvůli pozdnímu příjezdu hostů jsme v hale čekali dohromady skoro dvě hodiny a pořád se snažili udržet rozcvičení. Já jsem za svůj hattrick moc rád, i když těch gólů mohlo být mnohem více. Bohužel pro mě a nás stál v brance Nejzbachu Libor Gerčák, který má výbornou formu a svůj tým dlouho držel ve hře."

Petr Vladyka (Nejzbach Vysoké Mýto): "Dnešní zápas se nám bohužel vůbec nepovedl. Začalo to už tou nešťastnou cestou a pozdním příjezdem na zápas. Neměli jsme čas se ani pořádně rozcvičit a bylo to na nás znát. Všude jsme byli pozdě, prohrávali jsme souboje a bylo to asi jen otázka času, kdy domácí dokáží vstřelit branky. Na začátku jsme se ještě chvilku drželi, ale pak po našich chybách dali rychle za sebou na 2:0 a pak už si drželi balon a odehráli si to v klidu."

SK Interobal Plzeň – Nejzbach Vysoké Mýto 4:0 (3:0)
Branky: 6. Vnuk (Křemen), 11. Vnuk, 16. Štrajt (Havel), 23. Vnuk (Holý).
Hlasujte pro HRÁČE UTKÁNÍ

Kde se hrálo

Plzeň | Slavia VŠ

Více
Adresa U Borského parku 21, Plzeň
Kategorie Kategorie A
Kapacita 180 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 377423512