Tři dny před odjezdem na základní skupinu Ligy mistrů zamířili futsalisté Chrudimi do Mělníka, odkud si měli přivézt povinné vítězství. Ne vše se ale rodilo podle představ. ERA-PACK sice začal na hřišti nováčka výborně a již ve čtvrté minutě se ujal zásluhou Michala Mareše vedení. To navíc o čtyři minuty později ještě navýšil navrátilec Felipe, který hned v prvním soutěžním zápase v nové sezóně dokázal skórovat. Navíc o chvíli déle ještě Pavel Drozd napálil tyčku a zdálo se, že se ve zbytku duelu bude hrát pouze o to, jakým rozdílem Chrudim vítězí.

V závěru první půle dokázal na trefu Matěje Sváty bleskurychle odpovědět Roman Mareš, dvě slepené trefy Jozefa Gabča a Michala Buzka ve 27. minutě již znamenaly vyrovnání. Hráči trenéra Felipe Condeho se následně dlouho trápili v zakončení, rozhodující branku vsítil až necelé dvě minuty před závěrečnou sirénou Roman Mareš. Závěrečný tlak Chrudim i díky Litviněnkovi ustála a chvíli před koncem pečetil výhru obhájce titulu Max. ERA-PACK Chrudim si z Mělníku odvezl vítězství v poměru 5:3.

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Dnes jsme nehráli dobře. Během zápasu jsme měli spoustu špatných momentů, hráči už jsou možná myšlenkami na UEFA Futsal Cupu, což je pochopitelné. Vinu za průběh zápasu beru na sebe, protože mi dlouho trvalo, než jsem ve druhém poločase přišel na lepší strategii. V první půli jsme měli zápas pod kontrolou, ale po pauze jsme nebyli vůbec koncentrovaní. Důležité je, že máme tři body a všechny hráče zdravé pro Ligu mistrů. Blahopřeji soupeři, který předvedl dobrý výkon. V české lize mi však dělají starosti ostré zákroky, které musí být kontrolovány a trestány rozhodčími přímo na hřišti. V opačném případě mám strach o vývoj futsalu tím správným směrem.“

Pavel Šuba (trenér SK Olympikk Mělník): „Na tento zápas jsem se hodně mentálně připravoval a celý týden jsem se to snažil přenést na hráče a k odměně chyběl jen kousíček. Bod byl velice blízko a byl by zasloužený. Doufám, že nás to posune dál a taky doufám, že si hráči uvědomí, proč jsme tento zápas nevyhráli nebo aspoň nezremizovali. Dnes na to bylo.“

SK Olympik Mělník - ERA-PACK Chrudim 3:5 (1:3)
Branky: 19. Sváta (Gabčo), 27. Gabčo, 27. Buzek (Gabčo) – 3. Max, 8. Felipe (Rešetár), 20. R. Mareš (M. Mareš), 39. Mareš (Koudelka), 40. Max (Litviněnko).
Hlasujte pro HRÁČE UTKÁNÍ

Kde se hrálo

Mělník | SH

Více
Adresa Pod Vrchem 3421, 27601 Mělník
Kategorie Kategorie A
Kapacita 120 sezení, 100 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch PVC
Telefon 315622044