Sparta kvůli problémům na dálnici dorazila do haly až minutu před osmou a duel tak musel začít o patnáct minut později. Hosté měli na rozcvičku jen pár minut a od začátku na nich byla nezvyklá situace znát.

Nicméně i přesto se Sparta dostala v šesté minutě do vedení. Marcelo se dostal po rohovém kopu k míči na osmém metru a prostřelil hradbu těl před sebou. Jenže vedení hostů trvalo pouze pět minut, rohový kop sehrál Samek na Barona, který střelou z první propálil Vahalu.

Po hokejovém duelu dorazili do haly i fanoušci Sparty a atmosféra v hale nabírala na obrátkách, fanoušci obou týmu hnali své celky do šancí a nakonec i do vedení se dostal domácí celek. Przyczko vystihl rozehrávku rohového kopu hostů, vydal se do brejků a předložil míč Blahutovi před prázdnou branku. Bohužel vedení domácím do přestávky nevydrželo, dvě minuty před koncem našel Pimpolho z rohu Gustava a ten určil poločasový výsledek.

Do druhé půle vstoupila Sparta aktivněji, začala presovat a dostávala náš tým pod tlak. Nicméně prosadit se hosté dokázali až po půlhodině hry, kdy se k Wildemu odrazil míč před branku a ten jej zametl k tyči. O minutu později bylo ještě hůř, Pimpolho našel těžkým míčem Marcela, ten si jej zpracoval a akrobaticky překonal Kreželoka.

A to byl čas kdy se zápas zbláznil, již o třicet vteřin později totiž Buryan našel z rohu lobem Poláška, který se povedenou ranou trefil i ve druhém duelu v třineckém dresu. Nicméně již po dvaceti vteřinách se hosté dostali dopředu, Zdržálek si na zem položil všechny, které viděl a zasunul míč do branky. Do konce duelu se ještě po brejkových situacích dvakrát prosadil Wilde a jednou hvězda večera Pimpolho. Skóre se tak zastavilo na skóre 3:8 a po třiceti vyrovnaných minutách je pro domácí tým velmi kruté.

Hvězda domácích Radek Polášek si užíval zápasu ve vynikající atmosféře: "Atmosféra tady na zápase byla skvělá, doufám, že to tak bude na každý zápas, hned se lépe hraje. Bohužel výsledek je pro nás krutý a neodpovídá tomu, co jsme na hřišti předvedli. Zápas rozhodly dvě situace, první byl vyrovnávací gól těsně před poločasem, kdybychom šli do šaten ve vedení, hrálo by se jinak. Když jsme pak snížili na 3:4, dostali jsme ihned branku na 3:5 a rozsypali se."

Hostující trenér Beni Simitči byl rád, že tým i přes komplikace v dopravě zvládl zápas výsledkově na výbronou: "Čekal jsem, že začátek utkání, nebo řekněme celý první poločas, bude z naší strany chaotický, proto jsem nijak nepanikařil. Na cestě jsme narazili na jedenáct kolon a dorazili do haly minutu před osmou hodinou a šli do zápasu prakticky bez rozcvičky. I proto hráči dostali instrukce, ať v první půli nechodí moc do soubojů a hrají opatrně, aby nedošlo k jejich zranění. I proto bych první půli moc nehodnotil. V kabině jsem řekl, ať hráči na první půli zapomenou a v druhé půli jdou do zápasu od nuly. Zrychlili jsme pohyb a práci s míčem a bylo to pro nás jednodušší. Soupeř se hodně soustředil na Wildeho a Marcela a v jeho obraně vznikala okna. Do nich se ve druhé půli začali dostávat Brahimi, Zdržálek a Pimpolho a byly z toho góly. Jsme rádi, že se utkání takovým způsobem zvládlo, protože nám chyběli tři hráči základní sestavy, a to Amadeu, Lucas a Michal Belej, kterému se udělalo nevolno během cesty a nebyl schopný do utkání zasáhnout."

SKP Ocel Třinec - AC Sparta Praha 3:8 (2:2)
Branky: 11. Baron (Samek), 13. Blahut (Przyczko), 31. Polášek (Buryan) – 6. Marcelo (Hájek), 19. Gustavo (Pimpolho), 29. Wilde (Pimpolho), 31. Marcelo (Pimpolho), 32. Zdržálek (Pimpolho), 34. Pimpolho (Marcelo), 35. Wilde (Pimpolho), 38. Wilde (Zdržálek).