Poté, co patron zápasu, brankář fotbalové Sparty Praha David Bičík provedl slavnostní výkop, trvalo po skutečném začátku utkání sparťanům jen osmnáct sekund než otevřeli gólový účet zápasu. Amadeu našel kolmicí Wildeho, a ten prostřelil Vavreka. Vedení 1:0 udržela Sparta až do konce prvního poločasu.

V tom druhém to byli znovu hráči v rudém, kdo se prosadil jako první. Ve 24. minutě Marcelo přihrál křížem přes šířku hřiště Gustavovi, který střelou na zadní tyč překonal hostujícího brankáře. Litoměřice se vrátily do zápasu o dvě minuty později, kdy Vahala vyrazil střelu Kroka, ale k dorážce se dostal Kubelka, který poslal míč do sparťanské branky. Ve 30. minutě však Pimpolho uvolnil svým pasem Marcela a ten překonal chladnokrevně Vavreka. Na stavu 3:1 už nic nezměnily ani další šance, kdy Sparta nastřelila tyč a břevno a na druhé straně trefili břevno také litoměřičtí futsalisté. Sparta se tak mohla radovat z výhry 3:1.

„Určitě nám pomohl rychlý gól. Hráči dostali i pokyny k tomu, aby se o něj pokusili, protože zahraniční hráči, zejména Brazilci, když dostanou rychlý gól, tak znervózní. Do takového stavu jsme chtěli soupeře dostat. Hráli jsme přesně to, co jsme měli hrát," těšilo po zápase trenéra Sparty Beniho Simitči.

Ten točil v zápase sedm hráčů. „Zvolil jsem taktiku, že budeme hrát v sedmi hráčích, tedy že ve větším zápřahu budou cizinci spolu s Michalem Belejem. Myslím si, že jsme měli o trochu více šancí. Za stavu jedna-nula jsme mohli přidat dva góly a mohlo být po zápase, ale nedokázali jsme šancí využít. Vyhráli jsme ale zaslouženě," konstatoval sparťanský kouč a navázal: „Chtěli jsme hrát vzadu na nulu, ale bohužel jednou se míč odrazil od našeho brankáře a hosté ho dorazili do prázdné branky. Jsem ale spokojený protože inkasovat proti nejútočnějšímu týmu soutěže jeden gól je dobré. Řekli jsme si před zápasem, že nerozhoduje, jestli dáme tři góly nebo deset. Důležité je neinkasovat, protože vždy nějaké góly navíc dáme."

Spartě chyběl v utkání zraněný Lucas. „Jeho absence v defenzivě byla znát. Dokáže skvěle číst hru a trochu se ovlivnila jeho zraněním i role Amadea, protože ten by jinak hrál více útočně. I vzhledem k tomu jsem s výsledkem spokojený," uzavřel hodnocení zápasu Beni Simitči.

 
Kapitán Litoměřic Michal Kovács očekával větší kolotoč. „Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, což se potvrdilo. Myslím si ale, že se Sparta na vítězství hodně nadřela. Osobně jsem čekal, že nás rozebere trochu víc. Na góly jsme sice prohráli, ale herně jsme předvedli hezký zápas," uvedl po zápase Michal Kovács a pokračoval: „Nemáme se určitě za co stydět. Bohužel ale neproměňujeme šance, což je náš hlavní problém."

Podle Kovácse zápas brzký gól nerozhodl: „Je určitě špatné, dostat gól hned po osmnácti sekundách, ale měli jsme třicet devět minut na to, abychom vyrovnali. Řekli jsme si před zápasem, že nesmíme brzy inkasovat, ale bohužel se tak stalo. To je ale futsal. Měli jsme šance a mohli jsme vyrovnat, takže bych naši prohru nesváděl na první minutu zápasu."

Gardenline po těžké bitvě na Spartě čeká hned v úterý zápas se Slavií: „Osobně nevím, kdo vybírá takové termíny, protože futsal se většinou hraje v pátek, ale nebudu do toho nijak mluvit. Pro mě je nepochopitelné, že hrajeme v neděli a hned potom v úterý, ale zkusíme se dát co nejvíce do kupy, odpočineme si, řekneme si, kde jsme udělali chyby a v úterý se Slavii porazit," předeslal kapitán Litoměřic.

AC Sparta Praha - Gardenline Litoměřice 3:1 (1:0)
Branky: 1. Wilde (Amadeu), 24. Gustavo (Marcelo), 30. Marcelo (Pimpolho) - 26. Kubelka (Krok).
Hlasujte pro HRÁČE ZÁPASU

Kde se hrálo

Praha | UNYP

Více
Adresa Podvinný mlýn 2131/11, 190 00 Praha 9-Libeň
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 1100 sezení / 250 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch IPSAL
Telefon 266312646