První poločas začal očekávaným tlakem Interobalu, který si v útočné polovině vypracoval řadu zajímavých situací, které volaly po gólu. Skóre se ale proti předpokládům měnilo ve prospěch hostů, kteří využili brejkovou situaci a Marcinov otevřel skóre - 0:1. Plzeň se dál tlačila před branku Jeseníku a hned o minutu později zakončoval po akci Zdeňka Slámy Tomáš Vnuk - 1:1.

Ten samý hráč se v krátké době ocitl ve třech velkých šancích, které ale zneškodnil brankář Jeseníku Jakub Till. Udeřilo tak opět na druhé straně, když chybující rozehrávku domácích potrestal Radim Vavrušák - 1:2. Plzeň se do svého soupeře zakousla, ale když už se jí podařilo překonat pevnou obranu Gamaspolu, zastoupila gólmana Tilla branková konstrukce. V 16. minutě už ale agilní Tomáš Vnuk po přihrávce Michala Holého vyrovnal a do kabin se šlo za stavu 2:2.

Plzeň do druhého poločasu nově poslala Michala Bartůňka, Jana Havla a Marka Hudačka. Utkání pokračovalo v nervózním duchu a po sérii hraničních zákroků udělili rozhodčí i dvě červené karty - plzeňskému Janu Havlovi a Davidu Macurovi z Jeseníku. Plzni se podařilo ve hře tři na tři vstřelit tři branky a v podstatě rozhodnout o vítězství. Dvakrát se trefil Michal Štrajt, jednou Tomáš Vnuk. V poslední minutě ještě po pěkné akci Tomáše Vnuka skóroval Karel Rozboud, pro kterého to byla premiérová ligová trefa!

Petr Kučera (trenér SK Interobal Plzeň): "Jsme rádi za tři důležité body a vítězství. Zápas se nevyvíjel tak, jak jsme si představovali. Chtěli jsme ho rozhodnout dřív, ale v prvním poločase se nám nepodařilo proměnit brankové příležitosti. Do druhé půle jsme nastoupili s velkým nasazením a touhou utkání vyhrát a bylo jen otázkou času, kdy se nám vývoj utkání podaří zlomit. Výsledek je pro nás velmi dobrý, celkově hodnotím utkání jako povedené a muselo se líbit i divákům. Rozdílovým hráčem byl dnes Tomáš Vnuk, který předvedl přesně takový výkon, jaký od něj potřebujeme a chceme."

Jiří Mráz (AC Gamaspol Jeseník): "První poločas jsme odehráli velmi dobře. Hráli jsme to, co jsme si řekli - byli jsme vzadu, Plzeň útočila a my vyráželi do brejků. Podařilo se nám vstřelit první gól, což nám v začátku utkání hodně pomohlo. V poločase jsme určitě pomýšleli na lepší výsledek, takže jsme po konci utkání zklamaní. Do Plzně jsme přijeli bojovat, což se povedlo jen částečně. Konečný výsledek ale asi neodpovídá dění na palubovce."

SK Interobal Plzeň – AC Gamaspol Jeseník 7:2 (2:2)
Branky: 6. Vnuk (Sláma), 15. Vnuk (Holý), 26. Křemen (Holý), 30. Vnuk, 31. Štrajt (Křemen), 33. Štrajt, 40. Rozboud (Vnuk) – 5. Marcinov (Vavrač), 14. Vavrušák.
Hlasujte pro HRÁČE UTKÁNÍ

Kde se hrálo

Plzeň | Lokomotiva

Více
Adresa Úslavská 75, 326 00 Plzeň
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 1000 sezení / 400 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch dřevěná palubovka
Telefon 377444827