I přes vysoké vítězství se utkání nevyvíjelo tak, jak by si domácí představovali. Do zápasu vstoupil lépe soupeř, který byl v prvních minutách aktivnější a domácí brankář Kalina se musel mít na pozoru. Hra se po pár minutách srovnala a iniciativu pomalu přebíral domácí tým. Dlouhé minuty se však hrálo bez branky, oba celky se snažily poctivě bránit a pokusy na otevření skóre končily povětšinou mimo tři tyče.

Nakonec to byl Svarog, kdo se radoval z prvního zásahu. O ten se v 15. minutě postaral David Černý po asistenci Barana. Helas se ještě ani nestihl zmátořit z inkasované branky, když domácí udeřili podruhé. Po několika vteřinách zvyšoval na 2:0 Jean. Dva slepené góly dostaly domácí „na koně“ a vrátily jim klid na sálovky, který scházel po zahozených šancích. Těsně před koncem poločasu se opět trefil David Černý, který zvýšil na rozdíl tří branek. Vypadalo to, že vítězství už se pomalu přiklání na stranu Teplic, ale nebylo tomu úplně tak.

Do druhé půli vstoupil Svarog lépe. Držel míč a po dvou minutách se opět podařilo prolomit obranu Helasu. Na 4:0 zvyšoval po rychlém útoku Tomáš Künzl. Naše aktivita následně upadala, místo branek se začaly množit fauly a bouřit emoce. Teplické nesoustředěnosti soupeř samozřejmě využil a ukázal, že si do Teplic přes celou republiku nepřijel pouze zaběhat. Ve 28. minutě snížil na 1:4 Jakub Sznapka. Helas po gólu ožil a domácí najednou nevěděli kam dřív skočit. Po třech minutách bylo pro Svarog ještě hůř, Brno opět udeřilo a snížilo na rozdíl dvou branek.

V hlavách domácích začal panovat strach o výsledek a nervozita se nevábně přenášela i do hry. Pátý faul Teplic toho byl důkazem. Soupeř cítil svou šanci a dělal vše, co mohl, aby utkání zlomil na svou stranu. Naštěstí pro domácí další gól padl opět ze sálovek Svarogu a hra se uklidnila. Poslední hřebíky do „rakve“ hostí padly v minutě 38. Tři zásahy během několika vteřin definitivně rozhodly ve prospěch domácího celku. Teplická hala se tak mohla radovat z dalšího domácího úspěchu.

David Černý, Svarog FC: "Do zápasu jsme nevstoupili nejlépe. První dvě šance měl hostující tým. Postupem času jsme se dostali do hry a poté, co se hostující gólman zranil a do branky musel náhradník, jsme konečně skórovali. Nakonec poločas skončil 3:0 a zápas jsme měli pod kontrolou. Hned ze začátku druhého poločasu jsme přidali čtvrtý gól. Pak ovšem přišla komplikace a snížení na 4:2. Hra se vyrovnala a šance byly na obou stranách. Ale byli jsme to my, kdo vstřelil další gól. Gól na 5:2 nás hodně uklidnil a nakonec jsme zápas v poklidu dohráli a vyhráli 8:2. Moc děkujeme fanouškům, kteří přišli a podpořili nás. Věřím,  že jsme je nezklamali a přijdou opět příště."

Jan Ovčačík, Helas Brno: "Věděli jsme, že pokud chceme Teplice obrat o body, budeme muset zopakovat výkon z domácího prostředí proti Chrudimi. Třicet minut ze čtyřiceti jsme tento plán plnili, avšak bohužel poslední pětiminutovky obou poločasů jsme nezvládli a soupeři doslova góly nabídli. I přes to, že kluci z Teplic byli na míči určitě lepší, největší rozdíl byl v proměňování šancí. Zatímco Teplice naše chyby trestaly, jejich chyby zůstaly nevyužity. Nesmíme si z toho dělat velkou hlavu, protože jejich tým bude určitě hrát na špičce ligy. Potřebujeme body jako sůl a musíme se pokusit je získat hned další týden, kdy nás čeká další těžký soupeř, a to Plzeň v čele s Michalem Štrajtem."

Svarog FC Teplice – Helas Brno 8:2 (3:0)
Branky: 15. Černý (Baran), 15. Jean (Borges), 18. Černý, 21. Künzl (Černý), 35. Jean (Iemelianov), 37. Baran (Nene), 38. Baran (Kulhánek), 38. Černý (Kulhánek) – 27. Sznapka (Ovčačík), 30. Ovčačík (P. Lidmila).