Chrudimští futsalisté nastoupili do zápasu s Nejzbachem s řadou změn. Absentovali Lukáš Rešetár, Matěj Slováček, Adam Ordelt či Radek Hlouš, chrudimské vedení naopak stihlo na poslední chvíli zapsat na soupisku ukrajinského reprezentanta Oleksandra Sorokina, který si odbyl svoji premiéru v dresu ERA-PACKu. Úvodní minuty však slušně zaplněné sportovní hale příliš oku lahodící futsal nepřinesly, obě obrany předváděly kvalitní výkon a svého soka do žádných větších příležitostí nepustily.

A tak musela přijít standardní situace Chrudimi, centr Romana Mareše ukázkově zametl do branky Libora Gerčáka Martin Doša. Ještě do přestávky se domácím povedlo navýšit vedení, minutu před sirénou si od lajny do středu vyběhl Tomáš Koudelka a se štěstím prostřelil reprezentačního gólmana v dresu Nejzbachu. Poločasové vedení dalo Chrudimi klid a možnost si ve druhé půli vyzkoušet řadu taktických variant.

Ve druhé půli navýšil skóre týmu trenéra Felipe Condeho David Drozd, po chybě v defenzívě však přispěl se snížením Michal Jiráský, který prostřelil Litviněnka po zemi k tyči. Více však již Vysoké Mýto v Chrudimi nesvedlo. Litviněnko, i následně střídající Jakub Žďánský, zavřeli své branky a při power-play Nejzbachu sledovali, jak Martin Doša svým druhým gólem v zápase přes celé hřiště upravuje na konečných 4:1!

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Směrem dozadu se nám zápas povedl, v útoku jsme si ale nevypracovali tak moc brankových příležitostí, jak jsme zvyklí, soupeř ale bránil opravdu skvěle. Cíle, které jsme si před zápasem stanovili, jsme splnili. Žádal jsem hráče o trpělivost, abychom zamezili protiútokům soupeře a jistotu v obraně. V tomto jsme předvedli náš standard, takže jsem spokojen. Nyní máme před sebou týden přípravy na UEFA Futsal Cup a v praxi si věci vyzkoušíme v následujícím zápase.“

FK ERA-PACK Chrudim – Nejzbach Vysoké Mýto 4:1 (2:0)
Branky: 11. Doša (R. Mareš), 20. Koudelka, 26. D. Drozd (Koudelka), 40. Doša – 28. Jiráský.
Hlasujte pro HRÁČE UTKÁNÍ

Profil haly

MSH Chrudim

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kapacita 720 diváků
Vstupenky 50 Kč, děti do 150 cm zdarma
Sleva pro FUTič děti do 150 cm zdarma