První dvě velké šance měl v zápase kapitán Jan Homola, otevření skóre ale přenechal svým spoluhráčům. Už ve druhé minutě napálil míč z voleje po rohovém kopu Antonín Hrdina a domácí vedli. O devět minut později autor první branky nahrál Martinu Směřičkovi a ten přidal druhou branku.

Další dva střelecké zásahy měly stejné obsazení – Martin Brychta nahrál dvakrát Jiřímu Novotnému, který završil slávistické vedení o přestávce na 4:0. Na něm měl také velký podíl brankář Václav Kubíček, který zlikvidoval šance hostů, kterých ale bylo minimum. Slavia zcela kontrolovala hru a její vývoj.

Po přestávce se trefil také Homola, kterému míč před odkrytou branku poslal po úniku po pravé straně Směřička. Mělníku se podařilo překonat Kubíčka po půlhodině hry, Gabčo uvolnil Babováka, který zakončoval do odkryté branky.

Minutu na to se trefil také Vojtěch Turek, který vystihl nepřesnou rozehrávku hostů a z první poslal míč nechytatelně do sítě. V této fázi utkání se na hřiště dostali mladí hráči – František Sedláček a premiéru si odbyli také junioři Daniel Hájek (1998) a Jan Žežulka (2001). Právě mladý brankář nahrál Janu Lištvánovi na sedmou branku. V určitých fázích hry, hrála slávistická sestava ve druhém poločase v sestavě Turek, Hájek, Sedláček, Hrdina, tedy ve velmi mladém složení.

Skóre pátečního zápasu uzavřeli nakonec Ondřej Míča z penalty z 10 metrů a hostující Malák, který zkorigoval stav na 2:8. Slávisté zvítězili zaslouženě, k zápasu přistoupili koncentrovaně a nepolevili ani za rozhodnutého stavu, Mělník v zápase především sbíral zkušenosti.

Komentáře:

Nenad Veljkovič (trenér Slavie): "Zápas jsme odehráli tak, jak jsme chtěli, kombinovali jsme a vytvářeli si šance, které se nám dařilo proměnovat. V závěru jsme nasadili také mladé hráče, s jejich výkonem jsem také spokojený, přispěli k vysokému vítězství. V domácím prostředí musíme vítězit, jsem rád, že jsme i za rozhodnutého stavu nepolevili a ukázali ten správný přístup k takovému zápasu."

Aleš Soumar (brankář Mělníku): "Slavia je úplně někde jinde. Na jednu stranu jsou tyto zápasy obrovská zkušenost, protože nám ukazují rozdíl mezi druhou a první ligou. Osm obsažených branek vypadá hrozně, ale v těchto zápasech o záchranu nehrajeme. Čekají nás důležitější zápasy, do kterých nám tato utkání mohou pomoct, aby jsme v nich nedělali takové chyby jako jsme udělali dnes."

SK Slavia Praha – SK Olympik Mělník 8:2 (4:0)
Branky: 2. Hrdina (Směřička), 11. Směřička (Hrdina), 13. Novotný (Brychta), 19. Novotný (Brychta), 28. Homola (Směřička), 31. Turek, 35. Lištván (Žežulka), 36. Míča – 30. J. Babovák (Gabčo), 39. Malák (Surmaj).
Hlasujte pro HRÁČE UTKÁNÍ

Kde se hrálo

Praha | Slavia

Více
Adresa Vladivostocká 1460/10, Praha 10 - Vršovice
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 970 sezení / 150 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch parkety
Telefon 602325579