V samém úvodu Jeseník svého soupeře přikoval na jeho polovině. V první stoprocentní šanci ještě domácí kanonýr Vavrač sám před gólmanem Číhalem selhal, ale o minutu později po uvolnění od Řezníčka loňský nejproduktivnější hráč druhé ligy východ již skóre otevřel. Svarog inkasovaná branka probudila, naopak Gamaspol dost nepochopitelně ubral. Hra se nejen vyrovnala, ale Teplice začaly být nebezpečnější.

Vyrovnání zařídil Brazilec Nene, který se uvolnil a svou střelu chytře skryl za klubkem bránících hráčů. Otočení skóre režíroval opět Nene, nejprve vystihl rozehrávku hostů a v rychlém brejku uvolnil spoluhráče Sidora do jednoduché střelecké pozice na hranici brankoviště. Slabé minuty ze strany Gamaspolu vlastně rozhodly o výsledku, neboť střelecká impotence domácích v tomto utkání vysoko přesahovala únosnou mez a zahazování solidních šancí nemělo konec až do závěrečného klaksonu.

Také celé druhé dějství se hrálo ve vysokém tempu a oba gólmani měli víc práce, než by si přáli. Poslední zápis do listiny střelců obstarala penalta za zásah ležícího hráče Jeseníku do ruky a následná trefa Lucase. Závěrečná snaha domácích udělat něco s výsledkem přinesla jen bojovnost a snahu, ne však přiblížení k bodovému zisku a Teplice si na cestu přibalily tříbodový přírůstek do tabulky 1. FUTSAL Ligy.

Zápas po jeho skončení zhodnotili zástupci obou klubů

Jiří Gnida (předseda Gamaspolu): "Porážka s Teplicemi je pro nás poučná. Po vedoucím gólu jsme předvedli hroznou několikaminutovou pasáž, jako bychom chtěli ubránit výhru jedna-nula. Vzpamatovali jsme se, až když hosté stav otočili. V koncovce jsme však nedokázali zachovat chladnou hlavu a to nás stálo bodový zisk. Celý druhý poločas to bylo nahoru dolů, Svarogu ale herně výrazně pomohla penaltová situace a po zisku dvoubrankového vedení působili jeho hráči oproti nám klidněji. Musím být spokojený s nasazením a bojovností hráčů až do konce utkání, ovšem zakončení v průběhu celého střetnutí bylo v našem provedení tentokrát žalostné."

Tomáš Šebl (sportovní manažer Svarog FC Teplice): "Po dlouhé cestě do Ostravy, když jsme cestou měnili kolo u autobusu, jsme do haly přijeli až třicet minut před výkopem, takže kluci se nestačili pořadně připravit a rozcvičit. Podle toho taky vypadalo prvních deset minut v zápase, Jeseník se dostal už ve druhé minutě do vedení a měl i další slibné šance, ale do konce prvního poločasu jsme zápas začínali vyrovnávat a ještě do poločasu i otočili výsledek. Ve druhé části šlo už jen o to, jestli se Jeseník pokusí něco udělat se zápasem, ale náš tým zkušeně pohlídal vedení a přidali jsme ještě jednu branku. Musím uznat, že soupeř se do poslední minuty bil za to, aby si odnesl nějaké body, ale zklamala ho koncovka, což nám pomohlo a jsem rád, že jsme získali další body do tabulky."

AC Gamaspol Jeseník - Svarog FC Teplice 1:3 (1:2)
Branky: 2. Vavrač (Řezníček) – 12. Nene (Lucas), 18. Sidor (Lucas), 28. Lucas
Hlasujte pro HRÁČE UTKÁNÍ

Kde se hrálo

Ostrava | VŠB

Více
Adresa Studentská 6175, 70220 Ostrava
Kategorie Kategorie A
Kapacita 200 sezení / 60 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch dřevěná palubovka
Telefon 596993434