První domácí duel v nové sezoně domácí odstartovali stejně špatně jako první duel sezony v Teplicích. Hosté začali aktivněji a již ve třetí minutě Slámovu střelu do odkryté klece musel blokovat Samek. O dvě minuty později se již hosté mohli radovat, když Vnuk umístil míč do branky za chybujícího Kreželoka. Netrvalo ale dlouho a bylo srovnáno, na začátku osmé minuty shodil míč Opluštil po čáře na Kantora a ten střelou na zadní tyč srovnal. Nerozhodný stav ale trval pouze dvacet vteřin, Hudzieczek na vlastní šestce neodkopl míč, k němu se dostal Kasýk a ranou pod břevno vrátil vedení hostům. Hosté po gólových hodech z úvodu zápasu perfektně bránili a náš tým pouštěli pouze do náznaků šancí, které se neujaly. Naopak to byl Interobal, který měl velké šance, ale třeba Křemenovu střelu vyrazil Kreželok na tyč.

Do druhé půle vstoupil lépe domácí tým. Zvýšil svou aktivitu, hosté byli nervóznější a měli jsme šance na srovnání. Nejprve pálil nepřesně Przyczko, po přímém kopu Barona vychytal Němec. Velkou šanci na vyrovnání měl kapitán Blahut, ten zachytil otřesnou rozehrávku hostujícího brankáře, bohužel se mu podařilo pouze orazítkovat tyč. Stejně tak si vedl na druhé straně Štrajt, který zkusil štěstí z dálky. Vyrovnání se tak diváci v třinecké hale STaRS dočkali šest minut před koncem. Przyczko si postavil míč k přímému kopu a tvrdou ranou se štěstím propálil Němce. Ale stejně jako v první půli netrval vyrovnaný stav příliš dlouho. Baron totiž už po minutě fauloval pronikajícího soupeře a jelikož to byl šestý faul, dostala Plzeň příležitost desetimetrového kopu. Míč si postavil tradiční exekutor Štrajt a podařilo se mu prostřelit Kreželoka. Musela tak přijít power play, při které Třinečtí sice pár slibných možností měli, ale jediným střelcem ve zbytku utkání byl plzeňský Vnuk, který se v poslední sekundě prosadil do prázdné branky.

Hodnocení duelu trenérem Třince Andrea Bucciol: "Dobrá hra, ale špatný výsledek. Když srovnám letošní zápasy s těmi loňskými, neděláme žádný mentální posun, děláme stále hloupé chyby. Je dobře, že zápas v Teplicích nezůstal v hlavách hráčů a sehráli jsme dnes velmi dobrý zápas takticky i přístupem. Bohužel chyby, které děláme v defenzivní činnosti nám zápasy zbytečně ztěžují, ale to je sport, bez chyb by branky nepadaly. Viděli jsme, že i s tak silným týmem jako je Plzeň můžeme sehrát vyrovnaný a kvalitní zápas. Musíme ale proměňovat více šancí, které si vytvoříme, a zároveň nesmíme soupeři takto darovat branky. Jestliže budou kluci chodit do zápasu s takovou vervou, nebojím se, že by v následujících zápasech nepřišly výsledky."

Autor vítězné branky Plzně Michal Štrajt: "Věděli jsme, že soupeř bude chtít odčinit nepovedený výsledek z Teplic. Navíc nemáme postavení, abychom někoho podceňovali, museli jsme bezpodmínečně zvítězit. Nebyli jsme agresivní, nedostupovali jsme aktivně hráče Třince a nevytvořili jsme na ně dostatečnný tlak. Když jsme získali balon, tak nám vše moc dlouho trvalo, chyběl moment překvapení a asi i trošku chytřejší výběr místa. Výhra je moc důležitá. Ještě důležitější je ale na ní navázat v příštím domácím zápase a potvrdit tři body z venkovního zápasu."

SKP Ocel Třinec - SK Interobal Plzeň 2:4 (1:2)
Branky: 8. Kantor (Opluštil), 35. Przyczko – 5. Vnuk, 8. Kasýk, 36. Štrajt (10 m pk), 40. Vnuk (Holý)
Hlasujte pro HRÁČE UTKÁNÍ

Kde se hrálo

Třinec | Stars

Více
Adresa Tyršova 275, Třinec
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 410 sezení / 200 stání
Rozměry 39 x 20 m
Povrch polyuretan
Telefon 558331441