Skóre derby otevřel Marcelo, který si pohrál s Arsovskim a na jeho tečovaný pokus již Kubíček nedostal. Zkraje jedenácté minuty se Sparta radovala podruhé, když Lucas posunul míč Amadeovi, který svou dělovkou k tyči stanovil poločasové skóre na 2:0.

Na začátku druhé půle byli slávisté blízko snížení, ale Směřička nejprve trefil břevno a o pár chvil později i tyč. Ve 30. minutě na druhé straně zvýšil již na 3:0 pro Spartu Brahimi, který využil odrazu míče od Novotného a nasměroval mezi nohami Kubíčka míč do sítě. O tři minuty později se dočkala gólu také Slavia, když dostal přihrávku na střed palubovky Hrdina a uklidil míč pod břevno.

Sparta však svůj náskok znovu navýšila, když po akci na jeden dotek po ose Brahimi, Wilde, Amadeu zakončil poslední jmenovaný střelou k pravé tyči - 4:1. O půl minuty později zachytil Marcelo míč a využil prázdné branky Slavie, která se pokusila o power play a rázem byl stav 5:1. Slavia korigovala dvacet sekund před koncem zásluhou trefy Míči na 2:5 a tři sekundy před koncem propustil Belej míč a svá záda v domnění, že skončí v autu, nicméně Arsovski míč zachytil a naservíroval gólovou přihrávku Hrdinovi, který snížil na končených 3:5.

„Není pro mě důležité, že jsem dal dva góly. Cením si toho že jsem pomohl týmu a porazili jsme Slavii," uvedl bezprostředně po zápase sparťanský střelec Amadeu a dodal: „Chci poděkovat divákům. Hrál jsem v Ázerbájdžánu, v Chorvatsku, ale fanoušky jako má Sparta jsem ještě nikde nezažil."

Kapitán Slavie Jan Homola uznal kvality soupeře. „Sparta ukázala svou zkušenost. Když jsme nenapadali a nehráli jsme to, co jsme měli, tak si s námi domácí dělali, co chtěli. Když jsme pokyny dodržovali tak to nebylo tak špatné, měli jsme i nějaké šance, ale chybělo tomu trochu štěstí, několikrát jsme nastřelili tyč. Příležitosti měla ale i Sparta," uznal kapitán Slavie Jan Homola a srovnal zápas třetího kola 1. FUTSAL ligy s finále pražské části Poháru FAČR: „Oproti derby v Kadani to bylo tentokrát úplně jiné utkání. Pohár jsme pojali takovým lážo-plážo stylem. Tentokrát jsme hráli s nasazením, ale posily Sparty ukázaly svou kvalitu. Od nás to ale úplně špatné nebylo, protože jsme měli pasáže, kdy naše hra vypadala tak, jak měla."

Své k zápasu řekli také oba trenéři

„V závěru jsme vnímali spíše publikum než hru a dvakrát inkasovali, ale šlo o góly, které už nemohly nic změnit. Potvrdili jsme, že umíme i bránit. Ani jeden z gólů jsme nedostali po nějaké kombinaci soupeře. Spíše to bylo naší nekoncetrovaností v určité chvíli. Jinak jsme od začátku byli pány na palubovce," těšilo trenéra Sparty Beniho Simitči

Sparťané věnovali derby svému prezidentovi. „Během dvou zápasů jsme dali Slavii jedenáct gólů. Nyní jdeme dál a musíme se připravit na Litoměřice. Vítězné derby věnujeme našemu prezidentovi, panu Větrovskému, který stále leží v nemocnici. Výhra nad Slavií ho určitě potěší. Pro něho to bylo totiž hodně důležité," věnoval výhru kouč Sparty a na závěr dodal: „Chci pochválit hráče, protože vzali zápas tak vážně, jak jim bylo vtloukáno do hlav. Protože vládci Prahy jsme museli být my. Zároveň musíme poděkovat divákům. V hale byla super návštěva a i oni nás vybičovali k výhře, za což jim děkujeme."

Trenér Slavie, Nenad Veljkovič viděl zápas jasně: „Derby vyhrál zkušenější tým. My jsme své šance na začátku zápasu, a ani po přestávce neproměnili. Byly to situace, které musí skončit gólem. Zápas rozhodla zkušenost v koncovce. Soupeř má starší zkušené hráče, kteří si připraví zakončení v úplném klidu až do té nejlepší pozice."

AC Sparta Praha - SK Slavia Praha 5:3 (2:0)
Branky: 3. Marcelo (Amadeu), 10. Amadeu (Lucas), 30. Brahimi (Pimpolho), 36. Amadeu (Wilde), 36. Marcelo – 33. Hrdina (Homola), 40. Míča, 40. Hrdina (Arsovski)
Hlasujte pro HRÁČE UTKÁNÍ

Kde se hrálo

Praha | UNYP

Více
Adresa Podvinný mlýn 2131/11, 190 00 Praha 9-Libeň
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 1100 sezení / 250 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch IPSAL
Telefon 266312646