Favorizovaná Sparta vstoupila do zápasu tak, že během jedenácti minut rozleptala českolipskou obranu, aby vedla 3:0. Domácí Démoni odpověděli dost laciným gólem, nad kterým se ve 14. minutě podepsal agilní Marin Švec, a dílčím stavem 1:3 skončil také 1. poločas.

Do něj lépe vstoupili Českolipští, kteří po šesti minutách snížili na 2:3. Velkou měrou se na tomto gólu podílel Tomáš Kotek, jenž ideálně přihrál Miroslavu Rottovi, který zakončoval do opuštěné brány.

Za tři minuty bylo srovnáno, jenže rozhodčí gól, který vstřelil domácí gólman Milen Kirov, jenž vyslal od vlastní brány dlouhý nákop, neuznali: údajně pro předchozí faul kapitána Stanislav Bejdy na pražského brankáře… A hned za minutu udeřilo na opačné straně, branku vstřelila největší sparťanská hvězda Wilde – 2:4.

Českolipští borci však dál srdnatě bojovali o co nejlepší výsledek, který se dostavil v poslední minutě: po přihrávce od Havrdy se do prázdné branky prosadil zkušený Miroslav Rott.

Víc už večer stateční Démoni proti Spartě bohužel nestihli.

Ohlasy po utkání

„V zápase jsme neproměnili velké množství šancí. Místo toho, abychom zápas dohráli tak, jak jsme ho začali a nastříleli soupeři osm, devět branek, tak jsme si ho úplně zbytečně zkomplikovali. Inkasovali jsme laciné góly po našich chybách," mrzelo trenéra Sparty Beniho Simitči.

Ten byl rád alespoň za první výhru. „Se ziskem tří bodů jsem spokojený, ale s výsledkem ne. Na druhou stranu by se za daných okolností zápas asi neměl hrát. My jsme ale nechtěli mít před derby tak velkou pauzu. Možná ona situace, v níž se nacházíme, mohla na hráče zapůsobit, a to ve smyslu, že byli trochu nekoncentrovaní a nevyužili proto řadu šancí," zamyslel se sparťanský kouč a na dodal: „Z obou domácích brankářů jsme udělali hvězdy. Nicméně je důležité, že máme první vítězství v nové sezoně. Od pondělí se budeme připravovat na derby se Slavií a věřím, že množství neproměněných šancí prolomíme právě v pátečním derby."

Českolipské mrzel neuznaný gól. „Zápas jsme začali ustrašeně a pustili Spartu do tří brankoveho vedení. Potom se nám povedlo dát kontaktní gól a začali jsme hrát lépe. Musím ale říct, že jsme měli velké štěstí, protože Sparta neproměnila řadu šancí, to k futsalu ale patří," konstatoval trenér České Lípy Karel Kruliš a své hodnocení zakončil: „Zápas byl ve druhé půli minimálně remízový. A to dokonce doslova, kdyby sudí uznal, dle mého názoru, regulérní gól. Ale to je pryč a my musíme pracovat dál a vzít si z tohoto zápasu pozitiva."

Démoni Česká Lípa – AC Sparta Praha 3:4 (1:3)
Branky: 15. Švec (Bejda), 26. Rott (Kotek), 40. Rott (Havrda) – 3. Lucas (Amadeu), 5. Marcelo, 11. Wilde (Marcelo), 30. Wilde (Marcelo).
Hlasování HRÁČ ZÁPASU

Kde se hrálo

Č. Lípa | MSH

Více
Adresa Wedrichova 3305, Česká Lípa 470 01
Kategorie Kategorie A
Kapacita 200 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 602793982