Jistota na sálovkách se rychle přenesla do dobrého výkonu celého týmu. Byl to tedy Svarog, který otevřel skóre utkání. V 6. minutě se prosadil David Černý po asistenci Jirky Barana. I nadále pokračovali domácí v dobrém výkonu a Třinec se moc do hry nedostával. Ohrožení teplické branky přicházelo jen výjimečně. Svarogu se konečně dařilo i střelecky a předvedené akce byly velmi efektivní. Do konce první půle se ještě trefili Kulhánek, Kodeš a Baran. Strany se tak měnily za příznivého stavu pro domácí 4:0.

Do druhé půle hosté nastoupili s větším nasazením a touhou se zápasem ještě něco udělat. Ihned zahájili hru v power play. Třinečtí však měli i nadále problém s teplickou zodpovědnou obranou a gól v power play vstřelit nedokázali. Naopak domácí tým přidával další "hřebíky do soupeřovi rakve". O gól na 5:0 se postarala dvojice z Brazílie - Nene a Borges. Na 6:0 následně zvyšoval svým druhým gólem v utkání Jirka Baran, který trefil přes celé hřiště prázdnou branku Třince. Svarogu se stále dařily sehrávat pohledné akce a dvě stovky diváku v hledišti se určitě i přes čím dál jasnější výsledek nenudily. I domácí tým se nakonec rozhodl pro hru v power play. Při té si ve 28. minutě zkompletoval svůj první ligový hattrick skvěle hrající Jirka Baran. Třinec už působil velmi zdrceným dojmem a Teplice se do konce zápasu trefily ještě dvakrát. Svou druhou branku zápasu vstřelil kapitán týmu Martin Kulhánek a gólový výčet uzavřel Alexandr Žák.

Martin Kulhánek, kapitán Svarog FC: „Je to skvělý pocit takhle vysoko vyhrát před svými diváky v prvním domácím ligovém utkání. Nečekal jsem to, že to bude takhle jednoznačné, ale vyhráli jsme první poločas 4:0 a v druhém jsme přidali další góly, měli jsme i spoustu dalších šancí. Hlavně nás potěšilo, že jsme žádný gól nedostali. Dobře se předvedli oba dva brankáři. Jsem hrozně potěšený z návštěvnosti. Je skvělý, že přišlo tolik lidí a my jsme se jim mohli odvděčit tolika góly.“

Michal Mikyska, hráč SKP Ocel Třinec: „Předem bych chtěl pogratulovat k vysoké výhře hráčům Teplic. Nebudeme se vymlouvat na dlouhou cestu přes celou republiku, myslím si, že to nehrálo skoro žádnou roli. Domácí nás potrestali z naších vlastních chyb. Byla to škola efektivnosti. Celou přípravu máme smůlu v koncovce a doufalo se, že se to změní, ale opak byl pravdou. Do čeho se koplo, to se nepovedlo. Teplice hrály rychleji, precizněji a každý hráč si věřil. Za stavu 2:0 před přestávkou se ještě se zápasem dalo něco dělat, ale těsně před koncem do naší sítě padly další dvě branky a to už bylo těžké, hlavně v hlavě. Druhý poločas už byl jen buď a nebo. Nakonec se to nepovedlo. Myslím si, že výsledek je hodně krutý, ale za to si můžeme sami. Každý z nás ví, co udělal špatně a co dobře. Teď je už po zápase a celý tým se už soustředí na další zápas s Plzní.“

Svarog FC Teplice – SKP Ocel Třinec 9:0 (4:0)
Branky: 6. Černý (Baran), 9. Kulhánek (Černý), 17. Kodeš (Číhal), 18. Baran (Künzl), 23. Nene (Borges), 25. Baran, 28. Baran (Černý), 29. Kulhánek (Černý), 35. Žák (Konečný).