Jeseník nepřijel na chrudimskou palubovku pouze bránit a od úvodní rozehrávky dokázal vystrkovat drápky. Gólman Litviněnko tak nebyl úplně bez práce, vše důležité se ale odehrávalo na opačné straně hřiště. První změna skóre přišla po trefě Maxe, stejný hráč o šest minut později využil nabídku Martina Doši z rohového kopu a zvýšil skóre již na 2:0. Vydařená sedmnáctá minuta přinesla další dva slepené góly v síti jesenického Tilla. Tomáš Koudelka připravil oba góly ERA-PACKu, jmenovitě pro Michala Mareše a Davida Drozda.

Do přestávky se o slovo přihlásili ještě hosté a to, když parádní střelou propálil ukrajinského gólmana ve službách českého mistra Jiří Mráz. Druhá polovina duelu 2. kola přinesla spíše defenzivní podívanou ze strany Gamaspolu, který vyrážel na ojedinělé protiútoky a soustavně se bránil. Defenzivní tvrz překonal pohotovou dorážkou sedm minut před koncem Michal Mareš a svým druhým gólem v zápase stanovil výsledné skóre na 5:1.

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACKu Chrudim): „Zápas jsme měli pod kontrolou, kromě některých momentů, kdy jsme ztratili koncentraci. Důležitý pro nás byl zisk tří bodů a vyzkoušení útočných variant z tréninků v praxi. Každý debut je složitý, ale my jsme po počátečních šesti minutách odehráli klidný zápas. Jsem rád za vítězství a za to, že se můžeme v poklidu věnovat dalšímu rozvoji.“

Jiří Gnida (předseda Gamaspolu Jeseník): „Ze zápasu v Chrudimi mám velmi dobrý pocit, chtěli jsme ho odehrát uvolněně, předvést poctivé individuální výkony a to se nám podařilo. Myslím, že výsledek je spravedlivým vyjádřením toho, co se na palubovce dělo. Našim hráčům téměř není co vytýkat, pracujeme na sobě v určitých podmínkách a mačkáme z toho, co se asi momentálně dá. Náš hodně mladý tým musí získávat zkušenosti a pátečních čtyřicet minut nás v tomto směru určitě posunulo zase o kousek dál.“

FK ERA-PACK Chrudim – AC Gamaspol Jeseník 5:1 (4:1)
Branky: 8. Max (R. Mareš), 14. Max (Doša), 17. M. Mareš (Koudelka), 17. D. Drozd (Koudelka), 33. M. Mareš – 19. Mráz (Žák).
Hlasování HRÁČ ZÁPASU

Profil haly

MSH Chrudim

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kapacita 720 diváků
Vstupenky 50 Kč, děti do 150 cm zdarma
Sleva pro FUTič děti do 150 cm zdarma