Duel začal pro domácí přesně tak, jak neměl. Již po třiceti vteřinách přišla ztráta míče při rozehrávce, přihrávka na volného Maxe, který prostřelil Kreželoka. Když jen o dvě minuty později chyboval Hudzieczek a Max navýšil skóre na dva nula, zdálo se, že třinecký tým utrpí další výprask. Jenže již v sedmé minutě přišlo vzepětí domácího týmu, Buryan rozehrál rohový kop na Przyczka a ten dělovkou o tyč snížil. O dvě minuty déle již byli hosté zaskočeni pořádně, Przyczko nejprve vybojoval přímý kop, aby pak balon napálil mezi Mareše a ustoupivšího Maxe - 2:2. Nerozhodný stav nevydržel dlouho, hosté rozehráli rohový kop na Slováčka, který slabou střelou překonal chybujícího Kreželoka. Jen o pár vteřin později se hostům povedl brejk a uzavřeli skóre poločasu na 2:4.

Druhá půle začala dalším náporem hostů, ti drželi míč a tlačili se do koncovky, tentokrát ale bezúspěšně. Až po pěti minutách hry pálil z pravé strany Rodek a míč před Kreželokem tečoval Samek. Hosté byli i nadále lepší, předháněli se však v zahazování šancí. Třinecký tým se snažil dobře bránit a vyrážet do protiútoků, ty však byly jen sporadické a bez gólového efektu. Naopak hostujícího Drozda fauloval v sólovém nájezdu Opluštil a viděl druhou žlutou kartu, tedy červenou. Hosté zahráli standardku zkušeně a Slováček zakončoval do odkryté klece. Dvě minuty před koncem se dalšího zásahu přeci jen dočkali i domácí fanoušci. Míč se po trase Samek Baron dostal až k Przyczkovi, který střelou pod břevno vstřelil historicky první hattrick ocelářů do sítě Chrudimi. Poslední slovo ale přeci jen měli hosté, půl minuty před koncem dostal nabito z rohového kopu Rodek a druhou brankou v zápase uzavřel skóre na 3:7.

Andrea Bucciol, SKP Ocel Třinec: „Těžko komentovat zápas s takovým výsledkem a způsobem, jakým jsme inkasovali branky. Šest branek ze sedmi jsme Chrudimi dali jako dárek a to tým jako ERA-PACK nepotřebuje. Kdybychom bez našich chyb vedli v poločase, nikdo by se nedivil. Ale jdeme dál, snad už v dalších zápasech začneme bodovat.“

Felipe Conde, trenér Chrudimi: „V zápase se nám střídaly kladné a záporné momenty. Naše obrana byla ale špatná. Na druhou stranu je důležité, že prostor dostávají hráči, kteří se zatím na hřiště příliš nedostali. Nyní nás čeká období bez důležitých hráčů, kteří jsou k dispozici národním týmům. Pro mě je to možnost znovu vylepšit fyzické aspekty hráčů, které budou velmi potřeba.“

SKP Ocel Třinec - FK ERA-PACK Chrudim 3:7 (2:4)
Branky: 7. Przyczko (Buryan), 9. Przyczko, 39. Przyczko (Baron) - 1. Max (M. Mareš), 4. Max, 12. Slováček (Koudelka), 13. Koudelka (D. Drozd), 27. Rodek (R. Mareš), 37. Slováček (Max), 40. Rodek (M. Mareš).