První branka padla hned v samotném úvodu zápasu, k odraženému míči se dostal hostující Martin Směřička a nekompromisně zakončil. V dalším průběhu nastřelil tyčku, stejně jako kapitán Jan Homola, který stejnou část brankové konstrukce trefil z přímého kopu z pravé strany. Slávisté během prvního poločasu nasbírali pět faulů a po tom šestém domácí specialista Ondřej Havrda proměnil pokutový kop z 10 metrů a vyrovnal.

I po přestávce slávisté dokázali rychle skórovat. Antonín Hrdina se probil přes celé hřiště, ustál pokus o faul a dokázal míč poslat z levé strany do sítě. O čtyři minuty později Djokica Arsovski přidal třetí gól, který byl prvním příspěvkem od dvou makedonských posil. Ve 27. minutě vyslal tvrdou ránu na domácího gólmana Směřička, Milen Kirov míč jenom ztlumil, ten se ale nakonec do sítě dostal, i když ho tam slávisté nejspíš dotlačili očima.

Dvě branky padly ještě v závěru, tou pátou završil Směřička hattrick, červenobílí ale ihned inkasovali a stav byl 3:5 z pohledu domácích. Ti ještě zaútočili a vynutili si další povedený Kubíčkův zákrok, v další šanci nastřelili břevno. K hektickému závěru s power play je ale hosté už nepustili.

Nenad Veljkovič (trenér Slavie): „Tři body máme, to byl hlavní cíl. Zápas byl z naší strany místy velmi dobrý, ale také jsme udělali řadu chyb, dopustili se zbytečných faulů a dostali laciné branky. Musíme na některých věcech dále pracovat, ale myslím, že už bylo znát, jakým stylem chceme hrát. Zápas rozhodly naše góly v úvodu obou poločasů, které nám hodně pomohly. Chtěl bych poděkovat slávistickým fanouškům, kteří nám přišli fandit i sem do České Lípy, jsem rád, že tu byli. Pro kluky je taková podpora velice důležitá!“

Karel Kruliš (trenér Démonů):
„Ukázali jsme, že jsme připravení na ligu a že dokážeme hrát s tak těžkým soupeřem, jako je Slavia. Byli jsme jí minimálně vyrovnaným soupeřem. Dostali jsme rychlé góly na začátcích obou poločasů, to se nám nesmí stávat, musíme zlepšit koncentraci. Přišlo hodně lidí, věřím, že když budeme pokračovat v takových výkonech, budou chodit v takovém počtu i nadále.“

Démoni Česká Lípa – Slavia 3:5 (1:1)
Branky: 18. Havrda (10 m kop), 32. Kotek (Fichtner), 38. Švec (Bažant) – 1. Směřička, 21. Hrdina, 25. Arsovski (Novotný), 28. Směřička, 38. Směřička (Hrdina).
Vyberte HRÁČE UTKÁNÍ

Kde se hrálo

Č. Lípa | MSH

Více
Adresa Wedrichova 3305, Česká Lípa 470 01
Kategorie Kategorie A
Kapacita 200 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 602793982