Utkání mělo ostrý start, když jak sparťané, tak hosté z Plzně nastřelili po dvou tyčích. První gólový moment zápasu přišel až v 10. minutě, kdy Štrajt posunul míč Slámovi, který střelou mezi nohy Tomáše Bezstarosti otevřel skóre - 0:1. Sparta s odpovědí neotálela a hned o dvě minuty později rozehrál Amadeu standardní situaci na Lucase, a ten se díky umístěné ráně k tyči stal prvním sparťanským střelcem v nové sezoně. Následně se Spartě podařilo rozebrat plzeňskou obranu kombinací na jeden dotek a po Pimpolhově přihrávce otočil skóre na 2:1 pro Spartu Wilde. Oba týmy ještě v prvním poločase doplatily na mnoho akumulovaných faulů a z dlouhé penalty nejprve vyrovnal Štrajt a chvíli po něm vrátil Spartě vedení Amadeu.

Sparta držela jednobrankové vedení až do 36. minuty, kdy však přišly chvíle plzeňského Slámy. Nejprve jeho nástřel usměrnil do sparťanské svatyně Abrham a o pár sekund později Sláma po brejku otočil na 4:3, když mu na zlatém podnose nabídl gól předchozí střelec Abrham. Sparta se následně rozhodla pro power play, kterou zúročila ve vyrovnávací branku. Wilde našel na středu brankoviště Pimpolha, ten posunul míč do ještě lepší pozice Belejovi, který prostřelil brankáře hostí. O pár sekund později bylo utkání v čase 37:17 předčasně ukončeno za známých okolností a zbylé dvě minuty a čtyřicet tři sekund se již nebudou dohrávat. Platí tedy konečný výsledek 4:4.