Benago v utkání vedlo, ale poločas nakonec patřil Slavii po výsledku 2:1. Hosté ještě jednou vyrovnali, ale za stavu 3:2 pro Pražany museli začít riskovat a hrát power play. Konečný výsledek 6:3 hovoří za vše. Poslední čtyři branky padly až v posledních třech minutách hry.

Finále mezi ERA-PACKem Chrudim a Slavií Praha odstartuje v pátek 19. května od 18.50 hodin. Přímý přenos na ČT Sport startuje v 18.40!

Ohlasy trenérů

Martin Brychta (trenér SK Slavia Praha): „Prožili jsme nádherné chvíle při oslavách s fanoušky, je to historický moment pro futsalovou Slavii a jsem rád, že jsem u toho mohl být. Do každého zápasu jsme šli se srdcem, maximální bojovností a tím jsme překonali to, že jsme nebyli futsalově lepší než Benago. Musím za vzorný přístup pochválit úplně všechny hráče – od náhradníků po základní sestavu, všichni to vzorově odmakali. Ve finále se budeme chtít prezentovat stejnými výkony a dokázat všem, že jsme se nedostali tak daleko náhodou.“

Beni Simitči (trenér Benaga Zruč n. S.): „Pogratuloval jsem všem slávistům, speciálně pak Ondřeji Vahalovi, protože v semifinále byl hlavním faktorem, který rozhodl o výsledku. Chytil toho víc než náš brankář. Kdybychom všechny šance využili, tak byl výsledek jiný, ale na to se nehraje, oslavovat se bude jenom vítěz. Když už Slavia vyhrála, tak asi vyhrála zaslouženě. My jsme dnes své šance nevyužili, navíc jsme si dali v nejhorší možný moment vlastní gól. Neproměňování šancí asi bylo nakonec to, co způsobilo to, že jsme nepostoupili, ale svět se nezboří. Pro futsal je asi dobře, že finále bude hrát Slavia a bude mít možnost se ještě v budoucnosti zlepšit. V Edenu byla perfektní divácká kulisa. Samozřejmě, že musíme najít, kde se u nás stala chyba a řešit ji. Všechna naše semifinále byla reklamou na futsal, každý ze zápasů měl od začátku do konce napětí a dynamiku, na takový futsal budou fanoušci chodit!“

SK Slavia Praha – FC Benago Zruč n. S. 6:3 (2:1)

Branky: 6. Hrdina, 9. Záruba, 30. vlastní Rodek, 37. Směřička, 39. Salák (Vahala), 40. Směřička – 3. vlastní Novotný, 22. Pimpolho (Marcelo), 40. Brahimi.

Kde se hrálo

Praha | Slavia

Více
Adresa Vladivostocká 1460/10, Praha 10 - Vršovice
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 970 sezení / 150 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch parkety
Telefon 602325579