Na první gól se v Plzni čekalo až do 12 minuty, kdy se prosadil slávista Salák. Domácí dokázali odpovědět v 16. minutě, když byl v pokutovém území faulován Stejskal, a Štrajt penaltu proměnil.

Po přestávce se dařilo lépe domácím. Abrham využil špatné rozehrávky Záruby a krásně přehodil Vahalu – 2:1. Ve 26. minutě střílel hostující Hrdina a Míča za pomocí zad přehodil Kubíčka – 2:2. Pak však přišly černé chvíle Ondřeje Míči. Za faul na unikajícího protihráče dostal červenou a přesilovku využil nadvakrát Štverák. Domácí vedli devět minut před koncem druhé půle 3:2.

Pět minut do konce druhé části se slávistům podařilo srovnat, když Salák vybídl ke skórování Olivu. Plzeň se vrátila do vedení o dvě minuty později. Havel nastřelil tyč na zadní tyč a míč si srazil do vlastní brány slávista Novotný – 4:3. Hosté ihned zvolili hru bez brankáře, ale nedařilo se jim. Pátou branku vstřelil do prázdné hostující svatyně plzeňský Hudaček a bylo rozhodnuto.

Petr Kučera (trenér SK Interobal Plzeň): „Jsem velmi spokojený s výsledkem, ne už tolik s předvedenou hrou, ale to není v této fázi sezony důležité. Důležité je, že jsme vyhráli, konečně se dostali do obrany soupeře a zvýšeným důrazem chceme překlopit sérii na naši stranu.“

Martin Brychta (trenér SK Slavia Praha): „Prohráli jsme, hodnotí se mi to špatně. Rozhodl náš vlažnější přistup a nasazení na začátku utkání. Začali jsme kombinovat tak, jak máme, asi až za stavu jedna-dva. Soupeři jsme navíc nabízeli situace, ze kterých mohl vstřelit laciné branky. Nebyla to jenom chyba před červenou kartou, takových situací, kterými jsme Plzni pomohli na koně, bylo dnes bohužel víc.“

SK Interobal Plzeň – SK Slavia Praha 5:3 (1:1)

Statistiky

Profil haly

SH Lokomotiva

Více
Adresa Úslavská 75, 326 00 Plzeň 2-Slovany
Kapacita 1500
Vstupenky 50 Kč dospělí / mládež do 130 cm ZDARMA / Permanentka na sezónu 400,- a 800,- (VIP)