Brněnští dokázali jít hned ve 3. minutě do vedení, když se z trestného kopu trefil přesně Šarközy. Benagu se podařilo vyrovnat zásluhou Saula, který umístil ránu bodlem k tyči. Otočit skóre se podařilo Benagu až ve druhém poločase. Pimpolho uvolnil Saula, ten ještě vylepšil situaci a posunul míč Belejovi, který ho poslal do prázdné branky. Hosté se ale nevzdali a dvě minuty před koncem tečoval Lidmila výhoz brankáře Konečného, a po něm ještě Vojtěch Cupák nasměroval míč mezi nohy Cristiana. Utkání tak dospělo do prodloužení.

Hned v jeho úvodu orazítkoval Belej břevno. O chvíli na to našel Victor na zadní tyči Vnuka, a ten zařídil Benagu vedení 3:2. Vyrovnání byl blízko ve druhé polovině prodloužení Levčík, ale orazítkoval jen tyč. Na druhé straně přišel šestý faul a Gabčo nadvakrát překonal Konečného. Stvrzenku postupu Benaga do semifinále dal ve 49. minutě Vnuk, který si pohrál s bezmocným brankářem a zvýšil na 5:2.

Beni Simitči (trenér Benago Zruč n. S.): „Nemohli jsme se vůbec dostat do zápasu. Možná to bylo i tím, že jsme uvízli na dálnici v koloně a do haly se dostali dvacet minut před zápasem. Hráčům jsem proto řekl, ať si hned od začátku trochu hlídají střídání, ale mělo to opačný efekt a my se nemohli dostat do rytmu. Poté, co jsme dostali první gól po střele z trestného kopu, následně Brno nemělo prakticky žádnou šanci. Druhý gól přišel po dlouhém pasu od branky. Vítězství to bylo vydřené, ale pány na hřišti jsme byli my. Šance jsme měli, ale bohužel nepřicházely góly. Nicméně jsem se snažil zůstat v klidu a nebral jsem si ani time out, abych hráčům ukázal, že jim neustále věřím. Navíc jsem očekával, že přijde šestý faul a my se prosadíme z desetimetrového kopu. Nakonec jeden faul přišel, ale popravdě jsem jich čekal více. Vyhráli jsme podle mě zaslouženě, i když to bylo vítězství vydřené.“

Jan Loup (trenér Radio Krokodýl Helas Brno): „Přijeli jsme do Zruče v oslabené sestavě, ale nakonec se ukázalo, že to oslabení není. Kluci do toho dali srdíčko, hráli za Helas a nebyli jsme daleko od překvapení. Za stavu dva-dva jsme měli několik brejků, v prodloužení jsme trefili tyč, ale bohužel Benago nás potrestalo z každé akce. Mrzí mě, že poslední dvě kola nebyla v naší režii a byli jsme odsouzeni k tomu, že skončíme sedmí. Chyběl nám jeden bod k tomu, abychom byli pátí. Pak by se hrálo úplně jinak. Karty si ale mezi sebou rozdaly jiné tři kluby a my s tím nemohli nic dělat. Body jsme si ztratili doma se Spartou, kdy jsme inkasovali dvě sekundy před koncem, a také s Vysokým Mýtem, které nám dalo gól dvacet sekund před závěrečným hvizdem. Sezonu tak hodnotím spíše průměrně. Chtěli jsme skončit výše, ale nakonec jsme sedmí.“

FC Benago Zruč n. S. – Rádio Krokodýl Helas Brno 5:2p (1:1,1:1-1:0,1:0)