V prvním poločase viděli fanoušci ve Vysokém Mýtě futsal nahoru a dolů. Hráči obou týmů hráli na hraně sebeobětování. Bylo vidět, že body potřebují oba celky. Vyrovnaný zápas rozsekla 5. minuta, kdy se parádně po akci z levé strany prosadil slávistický Záruba – 0:1. Nejzbach také hrozil a dočkal se vyrovnání v 11. minutě, kdy Vladyka sklepl balon pro Vágnera a ten ho uklidil k tyči Vahalovy brány – 1:1.

Druhý poločas začala Slavia náporem. Nejblíže k brance měl Směřička, ale svým bodlem nastřelil jen tyč Gerčákovy brány. Po pěti minutách se probudil i Nejzbach a začal být nebezpečný. Ve 26. minutě se už domácí fanoušci radovali, když Vácha uvolnil Michalce a ten střelou po zemi překonal Vahalu – 2:1. Slávisté však záhy odpověděli. Oliva rozehrál aut na Hrdinu a ten střelou z první uklidil míč k tyči – 2:2. Vzápětí měl Hrdina obličej v dlaních, když zazdil jasnou tutovku.

Ve 31. minutě se domácí znovu dostali do vedení. Vladyka rozehrál roh na Váchu a ten nasměroval balon na zadní tyč slávistické svatyně – 3:2. V posledních pěti minutách začala hrát Slavia power play a už to vypadalo, že se Nejzbach ubrání, ale jedenáct sekund před koncem dostal míč za Gerčákova záda Hrdina a oba celky braly bod – 3:3.

Roman Páral (trenér Nejzbachu Vysoké Mýto): „Když to vezmu podle brankových příležitostí, tak je remíza spravedlivá. Utkání mělo náboj a hrálo se nahoru dolů. Je škoda, že jsme jedenáct sekund před koncem neudrželi balon na polovině soupeře. Měli jsme dohrát zápas tam. Je to velká škoda a chyba, protože jsme zápas potřebovali vyhrát.“

Martin Brychta (trenér SK Slavia Praha): „Zápas nakonec skončil remízou. Po výsledkovém průběhu můžeme být za bod rádi, ale samozřejmě jsme chtěli vyhrát, což se nám nepovedlo. Hrálo se bojovné utkání na obou stranách, což jsme očekávali. Na Nejzbach jsme se připravovali a uzpůsobili jsme tomu i trénink. Nemohu říct, že by kluci podali špatný výkon, to vůbec ne. Naopak fyzicky jdeme nahoru, ale nedaří se nám dotáhnout do zdárného konce naše vypracované akce. V konečném výsledku nás to pak mrzí.“

1. FC Nejzbach Vysoké Mýto - SK Slavia Praha 3:3 (1:1)

Statistiky

Kde se hrálo

Vys. Mýto | DM

Více
Adresa Generála Závady 118, Vysoké Mýto
Kategorie Kategorie A
Kapacita 200 sezení / 200 stání
Rozměry 39 x 18 metrů
Povrch palubovka
Telefon 465421777