Zřejmě klíčový moment pro vývoj utkání přišel hned zkraje 2. minuty, kdy otevřel skóre Belej. Na další branku si diváci museli počkat až do 16. minuty, kdy to byli znovu domácí, kdo dostal míč do sítě. Konkrétně to byl Brahimi, který zúročil ideální pas Rodka. Ten stál na konci zručské akce o minutu později, když ho na zadní tyči našel Pimpolho a Rodek zvýšil na 3:0. Když pak v závěru prvního poločasu přidal čtvrtou trefu Benaga Belej, bylo víceméně jasné, kdo si ze zápasu odnese tři body.

Ačkoliv hosté z České Lípy dokázali korigovat na 1:4 hned v první minutě druhého poločasu díky brance Bialka, byli to poté znovu zručští futsalisté, kdo navýšil svůj náskok. Na 5:1 posunul ukazatel skóre Brahimi a v 33. minutě završil hattrick Belej. Dvě minuty před koncem se podařilo Kosticovi snížit na 2:6, ale poslední slovo mělo Benago, když se po Belejovi trefil potřetí v utkání také Brahimi. Benago tak porazilo českolipské Démony 7:2.

Beni Simitči: Utkání jsme měli pod kontrolou

„Zvládli jsme povinné vítězství. To, co jsme si řekli v týdnu, jsme museli upravit po čtvrtečním tréninku, jelikož Sidnei měl problém se zadním stehenním svalem. Po kontrole u lékaře jsme se rozhodli, že ho prošetříme,“ objasnil trenér Benaga Beni Simitči a pokračoval v hodnocení utkání: „Hráli jsme tedy bez Sidneiho a Marcela, což bylo určitě na naší hře znát, ale kluci plnili na palubovce přesně to, co jsme trénovali během týdne a měli jsme celý zápas pod kontrolou.“

Domácí kouč nechápal některé výroky sudích. „Trochu mě jen mrzí to, že za stavu 4:0, 4:1 hrál soupeř zbytečně tvrdě a několik zákroků bylo ne na žlutou, ale na oranžovou barvu, a pak přijdou dva naše méně tvrdé fauly a rozhodčí nám dá žluté karty,“ kroutil hlavou Beni Simitči a prozradil, co ho naopak potěšilo: Do hry se zapojili všichni naši hráči, což mě těší. Samozřejmě utkání mohlo asi skončit i dvouciferným výsledkem, ale i tak jsme spokojení. Což umocňuje i to, že nám pomalu začíná dobře fungovat obrana. Tři body jsme tedy získali a není třeba delšího komentáře.“

Trenér České Lípy Karel Kruliš po zápase uznal, že Benago získalo tři body zaslouženě. „Benago bylo hodně na míči a my jsme dělali zbytečné chyby, po kterých jsme dostávali góly. Kdybychom hráli více zodpovědně tak utkání mohlo vypadat jinak. Myslím si ale, že jsme propadli pouze v zodpovědnosti, jinak byl náš výkon dobrý,“ hodnotil Karel Kruliš.

FC Benago Zruč n. S. – Démoni Česká Lípa 7:2 (4:0)

Statistiky

Kde se hrálo

Zruč n/S | SH

Více
Adresa Na Pohoří 575, Zruč nad Sázavou
Kategorie Kategorie A
Kapacita 200 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 721766110