Ze začátku to tak nevypadalo. Ve 3. minutě rozehrál standardní situaci domácí R. Mareš na kapitána Rešetára a ten ranou bodlem na zadní tyč otevřel skóre. Benago se nenechalo zaskočit a za dvě minuty srovnal Belej střelou z otočky na 1:1. Další šance se vystřídaly na obou stranách. Nejprve zručský Pimpolho trefil z brejku tyč a z následné protiakce Mancha netrefil míč na zadní tyči. Prolétl mu mezi nohama.

V 15. minute se radovali z vedení hosté: Brahimi nastřelil míč na zadní tyč, kde ho domácí Felipe tečoval do vlastní branky. Vedení Benaga přineslo emoce na domácí straně a půl minuty před přestávkou uviděl druhou žlutou kartu kapitán Chrudimi Rešetár.

Přesilovka Benaga se přesunula až do druhé půle, ale domácím se povedl husarský kousek. Kousek před jejím vypršením utekl Mancha s R. Marešem a druhý jmenovaný pálil přesně pod „víko“ – 2:2. Zaskočené Benago se nemohlo nijak proti dobře bránící Chrudimi prosadit. Vnuk to zkusil z úhlu a trefil tyč. Gólu se ve 29. minutě dočkali domácí: Dvojí hraní brankář Cristiana potrestal po nepřímém kopu Pavel Drozd – 3:2. Rozhodnout mohl dvě minuty před koncem Macha, ale tváří v tvář zručskému brankáři pálil vedle brány.

Rozuzlení přinesla až power play Zruče. Minutu a půl před koncem obrátil hru Rodek a Belej v těžké pozici střílel pod břevno Jeanovy brány – 3:3. Výsledek mohl změnit v posledních vteřinách chrudimský D. Drozd, ale po nástřelu Mancha vysoký míč před prázdnou bránou Benaga netrefil.

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Myslím si, že výsledek je spravedlivý. V prvním poločase hrálo Benago velmi dobře a mělo hodně šancí. Do zápasu jsme nemohli nastoupit kompletní, protože jsme přišli o čtyři hráče. I proto jsme nemohli hrát svou hru. Naši hráči, kteří nastoupili, hráli výborně. Jsem rád, protože jsme z poloviny nastoupili s mladými hráči, kteří ještě třeba nehráli takový zápas. Někdo poprvé, někdo teprve podruhé. Druhý poločas jsme odehráli velmi dobře. Mladí futsalisté nám hodně pomohli.“

Beni Simitči (trenér FC Benago Zruč n. S.): „Překvapilo mě, že v Chrudimi skončil Záruba. Co se s ním stalo? Proč šel do Slavie? To by mě zajímalo. Nicméně první poločas nám vyšle perfektně. Měli jsme využít více šancí. Pak hrajeme proti třem a místo vstřelení branky tři vteřiny před koncem přesilovky inkasujeme. Zápas jsme si zbytečně zkomplikovali. První poločas byl totálně v naší režii. Na začátku druhé půle nás srazil inkasovaný gól. Myslím si, že dneska vybojoval remízu ERA-PACK, ne my. Byli jsme lepší.“

FK ERA-PACK Chrudim – FC Benago Zruč n. S. 3:3 (1:2)

Statistiky

Kde se hrálo

Chrudim | MSH

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 720 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 728202004