První poločas byl bohatý na góly. Skóre se poprvé měnilo ve 3. minutě, když přihrávku Marcela zužitkoval Brahimi. Se Slavií to nevypadalo dobře, obzvlášť když si dal po nástřelu Beleje dal vlastní branku Dvořák. Domácí se oklepali v 6. minutě, když Hrdinovu přihrávku usměrnil patou za Bezstarostiho záda Homola – 1:2. Drama se však nekonalo, protože o chvíli později rozehrál Marcelo aut na Sidneiho a ten z téměř nulového úhlu poslal míč pod břevno Vahalovy brány. Ani to nebylo v první půli vše. V poslední minutě nejprve zvýšil Kovács po rohu Beleje na 4:1, ale vzápětí snížil na rozdíl dvou branek Salák, který doklepl odražený míč.

Na začátku druhé půle měla Slavia dvě velké šance, ale Hrdina i Kostka trefili brankovou konstrukci. Zahozené šance mrzely sešívané ve 30. minutě dvojnásobně, protože Vnuk si počkal na balonu a skulinkou našel Rodka, který se trefil do odkryté brány – 2:5. Pražané se dočkali branky až ve 34. minutě, kdy se prosadil Dvořák. Power play se Slavii dařila. Necelých pět minut před koncem snížil na rozdíl jedné branky Salák, který zadělal na drama. Jenže dvě minuty před koncem využil chybu sešívaných Vnuk a do prázdné brány zvýšil opět na rozdíl dvou branek – 4:6. Tečku za utkáním udělal v poslední minutě Michal Belej.

V tréninku jsme ve větším tempu, řekl po zápase Simitči

„Hrálo se utkání dvou rozdílných poločasů. Chtěli jsme vycházet ze zabezpečené obrany, protože z naší sestavy, ve které normálně hrajeme, máme nyní torzo díky zraněním, nemocem a kartám,“ připomněl předseda SK Slavia Praha Daniel Kolman, který musel na lavičku místo nemocného trenéra Brychty. „Bohužel, hned na začátku jsme se nevyvarovali chyb, darovali jsme Benagu první tři góly, které určily ráz utkání. Zbytek už jsme museli soupeře dohánět,“ litoval.

Na začátku druhé půle měla Slavia velké šance. „Ve druhém poločase jsme začali mnohem lépe. Bohužel, rozhodla koncovka. Benago dalo gól ze všeho, ale my jsme nastřelili tyč a břevno. Měli jsme i další šance, jenže jsme je nevyužili. Myslím si, že jsme za druhý poločas na body měli,“ dodal Kolman.

Trenér Benaga Beni Simitči neměl moc elán do hodnocení zápasu jako obvykle: „Jsem spokojený jen s prvním poločasem. Vycházely nám určitě situace a hráli jsme to, co jsme chtěli. Zápas nemůžu moc hodnotit, protože Slavia neustále bránila. To se potom těžko dostává do tempa. Soupeř se snažil dostat co nejméně branek. Zápas jsme vyhráli a zkoušeli jsme nějaké věci, které jsme trénovali. Co se týká tělesné teploty, tak byla tento zápas menší než při našem tréninku. Během našeho tréninku se hraje v daleko větším tempu. Dneska jsme nemohli hrát naplno. Když jsme se snažili, tak jsme Slavii přehrávali.“

Zručský celek vše směřuje k zápasu v Chrudimi, který se odehraje v pátek 3. února. „Podstatné jsou pro mě tři body, k zápasu není co říct. Chtěl jsem, aby si zahráli všichni, což se povedlo. Nyní se budeme připravovat na zápas s Chrudimí, to je zápas, který nás zajímá. Tam chceme zahrát věci, které nyní trénujeme. To bude naše měřítko. Musíme však jít zápas od zápasu,“ uzavřel Beni Simitči.

SK Slavia Praha – FC Benago Zruč n. S. 4:7 (2:4)

Statistiky

Profil haly

SH Eden

Více
Adresa Vladivostocká 1460/10, Praha 10 - Vršovice
Kapacita 1000
Vstupenky 50 Kč