Helas začal dobře a rychle vedl 2:0. Jenže Hradec Králové snížil a přežil i vyloučení svého hráče. Po přestávce hosté dokonce vyrovnali a začínalo se znovu. Jenže štěstí se přiklonilo na stranu domácích, kteří odskočili až na 6:2. V závěru už došlo jen na korekci výsledku, který měl konečnou podobu 7:4.

Jan Loup (předseda Rádio Krokodýl Helas Brno): „Věděli jsme, že máme Hradci Králové, co oplácet. Vedli jsme dva-nula, ale pak jsme si zápas zbytečně zkomplikovali. Hosté začali více běhat a byli živější. Hradečtí dostali ke konci první půle červenou kartu, ale přesilovku jsme nedokázali využít. Dali jsme dvě tyčky. Po přestávce soupeř srovnal a klíčové bylo, kdo dá třetí branku. Měli jsme brzy napískáno pět faulů, takže jsme nemohli do ničeho chodit. Dali jsme šťastný gól po teči na tři-dva a zápas se lámal po naší čtvrté trefě. Chtěli jsme vyhrát o čtyři branky, abychom měli s Hradcem lepší vzájemný zápas, ale to se nám nepovedlo. Vítězství je podle mě zaslouženě, ale Hradec Králové byl výborným soupeřem. Zápas jsme museli zvládnout, když se podíváme na tabulku. Jsem rád, že se to povedlo.“

Michal Stříž (trenér Mados MT Hradec Králové): „Zápas jsme nezačali dobře, soupeř byl aktivnější a asi zaslouženě se dostal do vedení dva-nula. My jsme se z toho ale dokázali oklepat, snížit, a tím se tak dostat do zápasu. Poté jsme ubránili vyloučení, což nás zřejmě nakoplo, druhý poločas jsme začali aktivně a vyrovnali jsme. V této chvíli se lámal zápas, protože jsme byli lepší než domácí Helas, jenomže jsme svoje šance nevyužili. Brno se pak dostalo takovou šťastnou střelou z půlky hřiště do vedení a čtvrtým gólem do naší sítě se pak zápas rozhodl. Následně se hrálo na riziko, a to domácím v brejkových situacích vyhovovalo. Nicméně v utkání jsme nepodali špatný výkon, jenomže jsme nezvládli situaci po našem vyrovnání.“

Rádio Krokodýl Helas Brno – Mados MT Hradec Králové 7:4 (2:1)