V prvním poločase se diváci dočkali pouze dvou branek. Nejprve se ve 4. minutě odrazil míč k domácímu Romanu Marešovi, který do odkryté brány bez problému zavěsil. Hosté se dočkali vyrovnání v 10. minutě, kdy se parádní dělovkou do šibenice uvedl nový Brazilec v dresu Gardenline Vagnao – 1:1.

Sedm minut po přestávce se Chrudim vrátila do vedení, když po pěkné akci Davida Drozda skóroval do prázdné brány Záruba – 2:1. Domácí další šance zahodili a pět a půl minuty před koncem je neskutečně potrestal dvěma góly Rodrigo Taverna. Nejprve se trefil při power play a poté doklepl do brány přihrávku Danilinha – 2:3.

Ve 36. minutě se opět ukázal David Drozd, jehož střelu zastavil na brankové čáře Rodrigo Taverna. Rozhodčí jeho zákrok posoudil jako ruku, odpískal penaltu a hostující hráč šel do sprch. Jenže co pak předvedl brankář Vavrek, bylo až neskutečné. Nejenže chytil Zárubovi penaltu, ale následně i obrovskou tutovku Rešetára v přesilovce. Tleskali mu i domácí fanoušci.

Vyrovnání se ERA-PACK dočkal ve 38. minutě z desítky po šestém akumulovaném faulu Litoměřic. Tu s přehledem proměnil zkušený Michal Mareš – 3:3. Zápas dostal ještě půl minuty před koncem zajímavou zápletku. Po druhé žluté kartě byl vyloučen domácí kapitán Rešetár a Litoměřice hrály přesilovku. Tu však nevyužily, a tak se oba celky rozešly podruhé v sezóně smírně.

Felipe Conde: Remíza je spravedlivá

„Neměli jsme dobrý večer,“ uznal trenér Chrudimi Felipe Conde. „Chceme hrát lépe. Ovšem nedivím se tomu, neměli jsme tolik času na trénink. Můj tým potřebuje hodně trénovat, protože hrajeme rychlý a náročný futsal. Bez tréninku se takto hrát nedá,“ zdůraznil.

Chrudim zbytečně přišla o vedení. „Zápas jsme začali dobře, drželi jsme míč, ale nevím proč, najednou jsme ztratili koncentraci. Soupeř hrál dnes velmi dobře. Má dobré hráče a myslím si, že remíza je spravedlivá. Oba týmy měly šance. My i soupeř jsme jich hodně zahodili. Nyní máme čas na další přípravu. Vrátíme se k tvrdému tréninku a některé věci se určitě zlepší,“ dodal Conde.

„Podobný průběh zápasu jsem čekal,“ přiznal trenér Litoměřic Vlastimil Bartošek a pokračoval: „Myslím si, že se potkala dvě kvalitní mužstva. Chrudim měla více šancí a byla lepší, ale my jsme změnili taktiku, což se vyplatilo. Možná jsme byli zbytečně nervózní. Udělali jsme takové fauly nefauly, které rozhodčí na začátku druhé půle pískali. Pak už jsme museli hrát jinak. Každopádně naši kluci zahráli dobře. Musím je pochválit. Je to pro ně dobrá zkušenost.“

FK ERA-PACK Chrudim – Gardenline Litoměřice 3:3 (1:1)

Statistiky

Kde se hrálo

Chrudim | MSH

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 720 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 728202004