Nejzbach přijel do Chrudimi bránit co nejdéle nerozhodný výsledek, spoléhal zejména na dlouhé výhozy reprezentačního brankáře Libora Gerčáka. Dlouhodobá opora Nejzbachu však kapitulovala již ve čtvrté minutě, Roman Mareš posunul balon na střed na Lukáše Rešetára, jenž z otočky poslal míč pod nohama Gerčáka do sítě. Ani po inkasovaném gólu hosté styl hry nezměnili, jeden z dlouhých výhozů však dvě minuty po Rešetárově gólu přinesl své ovoce. Carlos nepřesně vyboxoval míč na nohu Jaroslava Kubáta, který si již s dorážkou věděl rady a skóre zápasu rychle srovnal.

Žádné drama ale chrudimský mistr před vlastními fanoušky nepovolil. Zejména v úvodu utkání nesmírně agilní Rešetár takřka sám připravil druhý gól ERA-PACKu, po samostatné akci stačilo Tomáši Koudelkovi jen přesně trefit k tyči. Daný výsledek vydržel až do přestávky, po ní bylo již na palubovce chrudimské sportovní haly pouze jedno mužstvo. Přesné přihrávky Maxe využil jemnou tečí před brankou dvě minuty po přestávce Michal Mareš, který upravil skóre na rozdíl dvou branek.

I nadále byla k vidění jasná převaha Chrudimi, která se navíc postupem času stupňovala. Velkou smůlu měl například Brazilec Max, který dvakrát za utkání trefil tyčku branky Nejzbachu, v gólové radosti ho ale nahradil jeho kolega Felipe. Ten nejprve zakončil svoji parádní akci ranou pod břevno Gerčákovy klece, následně o minutu později vsítil druhou branku po šťastné teči Slováčkovy střely. Chrudimští v konečném součtu porazili Nejzbach Vysoké Mýto 5:1 a před středečním finále Poháru FAČR si opět zvedli své sebevědomí.

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Dnes jsem s hrou mých svěřenců velmi spokojen, opět jsme se vrátili k našim předchozím výkonům. Soupeř se příliš do příležitostí nedostával, inkasovaný gól byl velmi smolný a jsme velmi rádi za to, že byl jediný. Naopak vpředu jsme si vytvořili řadu velké množství brankových šancí. Nyní si musíme rychle odpočinout, potrénovat a soustředit se na středeční finále.“

Petr Vladyka (hráč Nejzbachu Vysoké Mýto): „Do Chrudimi jsme přijeli s tím, že chceme bránit a nedostávat góly. Náš plán nevyšel hned v úvodu, naštěstí se nám povedlo vyrovnat. Chrudim nás přehrávala a dostávala pod tlak, jenže si myslím, že jsme branky dostávali zejména po našich zbytečných chybách. Dva góly v závěru byly velmi zbytečné, protože poslední minuty jsme příliš nezvládli.“

FK ERA-PACK Chrudim – Nejzbach Vysoké Mýto 5:1 (2:1)

Statistiky

Kde se hrálo

Chrudim | MSH

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 720 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 728202004