Závěrečný zápas letošního roku slávisté vůbec nezačali dobře. Domácí hráči nastoupili do úvodních minut v rychlém tempu, vysoko presovali a začali si vytvářet šance. Už ve druhé minutě Dominik Zdržálek dostal míč poprvé za Vahalova záda. Druhá pohroma pro sešívané přišla o tři minuty později, když Roman Dědeček prostřelil křížnou ránou z pravé strany gólmana Ondru Vahalu podruhé.

Svěřenci trenéra Martina Brychty měli v prvním části také příležitosti, tu největší Ondřej Míča, který po vydařené kombinaci bohužel minul odkrytou branku. Dvakrát zakončoval také Michal Salák, jednou zamířil do boční sítě, podruhé ho vychytal domácí brankář Adam Ordelt, kterému se utkání bohužel pro hosty z Edenu výjimečně vydařilo.

Michal Salák alespoň připravil snížení, po jeho přihrávce z pravého křídla v 9. minutě Brazilec Michel Melo dorazil míč z kroku do sítě. Ještě do poločasu ale důrazně a přesně hrající Východočeši dokázali přidat další dvě branky, obě vstřelil Jelínek, jednu z nich penalty. Bohužel další šance, do kterých se dostali Martin Brychta a Ondra Míča, brankou neskončily.

Po přestávce měli slávisté více ze hry, Ondřej Míča trefil chvíli po rozehrání ze strany tyč, další možnosti snížit měli i Daniel Dvořák a Martin Brychta. Od 30. minuty Slavia hrála power-play, jako brankář v poli naskakoval za Ondru Vahalu Michel Melo. Příležitosti přišly, Brychta, Míča a Salák ale bohužel rozchytaného brankáře Ordelta překonat nedokázali. Naopak dvě minuty před koncem završil Jelínek svůj hattrick střelou do prázdné branky.

Ve slávistickém dresu se poprvé představil Dominik Kostka, který měl zatím starty za juniorku. Naopak chyběli zranění Jiří Novotný a Antonín Hrdina, k utkání necestoval ani Petr Oliva. Slávisté si porážkou notně zkomplikovali své postavení v tabulce, jsou na čtvrtém místě s devatenácti body, stejný počet ale má za nimi už také Interobal, o jeden bod méně Nejzbach Vysoké Mýto, na dostřel tří bodů je už také Helas Brno.

Martin Brychta (trenér SK Slavia Praha): „Jsem hrubě nespokojený s naší obrannou fází v prvním poločase, nechali jsme Hradec hrát a vůbec jsme nechodili do soubojů. Nechali jsme soupeře jít do třígólového vedení, první poločas nakonec stanovil podobu i konečnému výsledku. O přestávce jsem hráčům říkal, že musíme přidat důraz v soubojích a že musíme hráče, kteří doplňují pivota, musíme eliminovat. To se nám v prvním poločase nedařilo. Bohužel se nám nepodařilo snížit ani při závěrečné power play. Z výsledku i průběhu zápasu jsem hodně zklamaný.“

Michal Stříž (trenér Mados MT Hradec Králové): „Myslím si, že jsme zvítězili zaslouženě, hlavně za výkon v prvním poločase. Myslím si, že jsme soupeře překvapili a zaskočili aktivním presinkem, začali jsme lépe než na Spartě. Zjednodušili jsme hru dopředu, nechtěli jsme držet míč, ale hlavně zakončovat. Kluci to odmakali na sto dvacet procent a zaslouženě vyhráli, kluci si udělali hezkého Ježíška.“

Mados MT Hradec Králové – SK Slavia Praha 5:1 (4:1)

Statistiky

Kde se hrálo

H. Králové | SH Třebeš

Více
Adresa Na Potoce 691/30, Hradec Králové - Třebeš
Kategorie Kategorie A
Kapacita 500 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch palubovka
Telefon 495221913