První poločas zápasu mezi Benagem a třineckými oceláři si podmanila nová posila zručského týmu, Sidnei. Ten se poprvé zapsal do listiny střelců již v 6. minutě, kdy Marcelo rozehrál roh a on poté z prvního doteku poslal míč do sítě. O deset minut později se tento Brazilec prosadil podruhé a znovu to bylo po Marcelově rozehrávce, když ale tentokrát potřeboval tři pokusy na to, aby protlačil míč za záda brankáře Kreželoka. O třináct sekund později pak Sidnei završil hattrick, když na něj rozehrál standardní situaci, kdo jiný než Marcelo. Benago tak šlo do kabin s tříbrankovým vedením v zádech.

Rozjetý tahoun Benaga, Marcelo, který byl spolu se Sidneim v první půli u všech tří branek, se nezastavil ani po přestávce. Hned zkraje 23. minuty vyslal do úniku Brahimiho, který svůj brejk chladnokrevně zakončil - 4:0. Třinecká chvíle slávy přišla v čase 23:20, kdy si Przyczko narazil s Kašickým a pod padajícím domácím brankářem snížil na 1:4. Tento stav ale nevydržel ani minutu, když Vnuk pár sekund po rozehrávce našel na středu palubovky Marcela, který ke třem asistencím přidal i gól. Navíc ve 27. minutě to byl opět Marcelo, kdo našel před prázdnou brankou Ježdíka, a ten zvýšil už na 6:1.

Benago proměnilo ve druhém poločase zápas v exhibici a přidávalo branky jako na běžícím páse. V 36. minutě dostal Brahimi za obranu dlouhá pas, ale namísto toho, aby poslal míč do branky, tak předložil na zlatém podnose přihrávku před prázdnou branku Hochmanovi, který se nemýlil. Minutu nato si popotáhl míč ze středu palubovky k pravé postranní čáře Sidnei a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Konečnou podobu skóre na 9:1 pak dal Fogaca, který na brankové čáře proměnil v devátý gól svého celku nástřel Beleje.

Beni Simitči: Naším cílem bylo hrát dobře v obraně

„Před zápasem jsem hráčům řekl, že vzhledem ke středečnímu zápasu s ERA-PACKem se musíme soustředit zejména na obranu. Nechtěli jsme dopustit podcenění soupeře nebo jeho nerespektování. Chtěli jsme, aby byl zápas pro nás kvalitním tréninkem před finále poháru. Hráče jsem nabádal, aby si v obraně pomáhali a dodržovali věci, které se nám dařily už proti Spartě. Z tohoto pohledu jsem velice spokojený," uvedl trenér Benaga Beni Simitči.

Na palubovce se objevil navrátilec Brahimi, ale i posily Ježdík a Sidnei. „S návratem Brahimiho vzrostla naše síla v obraně, protože on je neúnavný. K němu se přidala i nová posila Sidnei, který vstřelil čtyři branky, ale mohlo jich být klidně o tři více. Nicméně naprosto splnil to, proč do týmu přišel," těšilo Beniho Simitči, který na závěr konstatoval: „Celkově se nám podařilo podat kvalitní týmový výkon a nesmíme zapomenout, že nám ještě chyběl Michal Kovács. My nyní uděláme vše pro to, abychom ve středu uspěli a pohár vyhráli."

Andrea Bucciol: Rozhodly naše individuální chyby

„Výsledek zápasu hovoří za vše. Dělali jsme hodně individuálních chyb. Myslím si, že šest, sedm branek padlo po našich vlastních chybách. Samozřejmě ale víme, jaký má Benago potenciál. Je to skvělý soupeř. Nicméně chtěli jsme s ním hrát o něco vyrovnanější partii," přiznal po zápase třinecký kouč Andrea Bucciol a dodal: „Byl to pro nás spíše takový lepší trénink, protože se do utkání dostali i někteří noví hráči."

FC Benago Zruč n. S. – SKP Ocel Třinec 9:1 (3:0)

Statistiky

Kde se hrálo

Zruč n/S | SH

Více
Adresa Na Pohoří 575, Zruč nad Sázavou
Kategorie Kategorie A
Kapacita 200 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 721766110