Na úvodní branku zápasu se čekalo do 5. minuty, kdy byl na hranici pokutového území sražen sparťanským brankářem Marešem domácí Belej, míč se setrvačností dostal na střed palubovky, odkud jej poslal do odkryté branky brankář Benaga Tomáš Bezstarosti - 1:0. Zkraje 18. minuty brankář Sparty Mareš zahrál rukou mimo pokutové území a přišla druhá žlutá, a tedy i červené karta. Nabídnutou početní výhodu Benago využilo hned za jednu sekundu, když Fogaca naznačil střelu z trestného kopu, posunul ale míč Marcelovi, který zvýšil náskok Benaga. Minutu před koncem první půle pak Capeta nachytal svým pasem snad celou sparťanskou obranu a Vnuk s Fogacou postupovali dva na jednoho. První jmenovaný předložil následně Fogacovi přihrávku na zlatém podnose před prázdnou branku, a ten upravil na poločasových 3:0.

Hned po osmašedesáti sekundách druhého dějství se zručská hala radovala počtvrté. Vnuk rozehrál aut na Beleje, který nikým nekrytý u zadní tyče upravil na 4:0. Tento stav drželo Benago až do poslední minuty. V té však nejprve zaspal Capeta a míč následně propadl mezi nohama Beleje ke skluzujícímu Kilijánovi, který snížil na 1:4. Tři sekundy před koncem pak využil po rohovém kopu nekoncentrovanosti domácí obrany Kubelka a upravil na konečných 2:4 z pohledu Sparty.

Beni Simitči: Sparta měla kvantitu, my ale kvalitu

„De facto jsme třicet devět minut soupeře k ničemu nepustili. Právě ve třicáté deváté minutě dostal Marcelo křeče a my museli střídat a v obraně jsme polevili. Nechtěl jsem, abychom inkasovali, protože jsme si to nezasloužili, protože jsme soupeře k ničemu nepustili. Takováto Sparta dle mého názoru na ligu nemá a bude mít velké starosti s tím, aby se zachránila," tuší trenér Benaga Zruč nad Sázavou Beni Simitči.

S výkonem svého týmu byl kouč Beni Simitči spokojený: „Co se týče nás, tak v šesti, kdy šestým hráčem byl Hochman z devatenáctky, který má pár startů, jsme porazili dvanáctičlennou Spartu a k ničemu ji nepustili. Klobouk dolů před hráči. Někde jsem četl, zda předchozí prohry byly způsobené mou absencí nebo ne. Dnes jsme ukázali, čím to bylo. Naladil jsem tým tak, jak to má být, a do posledního puntíku jsme dodrželi taktické pokyny, které jsme si řekli před zápasem, takže ještě jednou před hráči smekám. Odevzdali své maximum a nic jiného, než je pochválit nemůžu."

První branku zápasu vstřelil brankář Bezstarosti, který často, zejména v prvním poločase, často podporoval útok svého týmu. „Už v minulé sezoně jsme to podobně praktikovali s Cristianem. Když točíte pět hráčů, tak si musíte nějak pomoci. Hráli jsme to dobře. Sparta se sice snažila bránit, ale my následně zdvojili narážečky a vstřelili gól. Kdyby měl Bezstarosti trochu chladnější hlavu, tak dnes mohl vstřelit i hattrick, protože šance na to měl," konstatoval Beni Simitči. Právě brankář Benaga Tomáš Bezstarosti spoluhráčům vyčítal dva obdržené góly v závěru zápasu, ale pokárání přišlo i od trenéra: „Hráče jsem pokáral hned po skončení zápasu. Je mi jedno zda vedeme, čtyři, šest, osm nula. Nutím hráče, aby se koncentrovali celých čtyřicet minut. To, že jsme vedli čtyři-nula a Capeta tam pak zaspí, tak to se nemůže stát. Po takovýchto gólech můžou soupeři v závěru zápasu srovnat a vy přijdete o dva body. Za předchozích třicet devět minut jsem ale s hráči spokojený. Soupeř měl kvantitu, my měli ale kvalitu, a to naši hráči ukázali v plném světle. Hráli týmově a věřím, že Benago je zpět."

Orly čeká nyní reprezentační přestávka a po ní dva důležité duely. „Nyní se musíme soustředit na další domácí zápas, který nás čeká za dva týdny s Třincem. Poté nás čeká finále poháru s Chrudimí. Nyní je reprezentační přestávka, takže máme čtrnáct dní na to, se kvalitně připravit."

Zdeněk Sláma: Byli jsme hrůzostrašní

„Benago zvítězilo zaslouženě a popravdě nevím, co k zápasu říct, jelikož my byli hrůzostrašní. Upřímně si myslím, že Benago hraje nejhůře za poslední čtyři roky. My jsme ale tak špatní, že nás jeho hráči naprosto přejeli. Jak říkám, nejhorší je na tom to, že v této sestavě Benago nehraje nic moc, ale my hrajeme tak špatně, že toho nedokážeme využít," pokrčil rameny kapitán pražské Sparty Zdeněk Sláma a dodal: „K ničemu jsme se nezmohli, nebyli jsme vůbec nebezpeční. Měli jsme hrát aktivně, namísto toho jsme zbytečně vybíhali a Benago, které má zkušené mužstvo, tak nás jednoduše vyťukalo. Kdybychom hráli chytře, tak jsme museli zvítězit, ale my byli na palubovce úplně trapní."

FC Benago Zruč n. S. – AC Sparta Praha 4:2 (3:0)

Statistiky

Kde se hrálo

Zruč n/S | SH

Více
Adresa Na Pohoří 575, Zruč nad Sázavou
Kategorie Kategorie A
Kapacita 200 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 721766110