Sparta byla po celý první poločas lepší, ale naprosto neproduktivní. V 6. minutě se sice po rohu Rotta prosadil Sop, ale pak Rott nedal obrovskou šanci, kdy přeloboval i prázdnou bránu, a Hradec Králové trestal. V 11. minutě našel Jelínek před brankou Chromka a ten se nemýlil – 1:1. Tímto výsledkem nakonec skončil i celý první poločas.

Druhý poločas začala Sparta podstatně lépe a po asistenci Doši se radoval Rott – 2:1. Hned vzápětí mohlo být s hosty ještě hůř, ale Sláma v šanci nastřelil jen břevno. Další gól mohl přidat i hrající sparťanský trenér Frič, ale tváří v tvář Ondráčkovi mířil vedle. Na druhé straně měl na kopačce vyrovnání Jelínek, ale netrefil prázdnou bránu.

Další branka padla až ve 32. minutě, kdy bodlo Sopa vyrazil Ondráček k osamocenému Rottovi a ten se nemýlil – 3:1. O dvě minuty později už bylo rozhodnuto. Nejprve byl důrazný na balonu Frič a jeho přihrávku zužitkoval ranou pod břevno Křemen, aby následně zvýšil na 5:1 Jošt po přihrávce Slámy.

Šestý gól vstřelil ve 36. minutě Doša, kterému dobře před gólmanem Ordeltem zastínoval Kubelka. A to nebylo vše. Minutu před koncem se podruhé v zápase trefil Křemen, kterému krásně nahrál Kubelka – 7:1. Tímto jednoznačným výsledkem i utkání skončilo.

Igor Vodecký (asistent trenéra Sparty): „Dnešní zápas jsme byli trochu pod tlakem, protože jsme potřebovali vyhrát. Víme, v jaké jsme situaci. Do zápasu jsme šli s tím, že chceme hrát aktivně, což se nám v prvním poločase dařilo, ale zahazovali jsme šance. Soupeř byl nebezpečný asi ve třech situacích a z jedné dal branku. To nás trochu srazilo. O přestávce jsme si řekli, že budeme hrát stejně, akorát začneme proměňovat šance, což se nám naštěstí podařilo. Odrazilo se to i na výsledku. Jsme spokojení.“

Michal Stříž (trenér Mados MT Hradec Králové): „V prvním poločase to vypadalo, že bychom na Spartě mohli něco uhrát, ale my jsme přijeli bez tří mladých hráčů, kteří by nám asi pomohli. Nechci se však vymlouvat. Hráli jsme defenzívu a na více jsme dnes neměli. Ve druhém poločase se utkání zlomilo. Jakmile jsme dostali třetí branku, tak už jsme na to neměli. Chybí nám střední generace. Máme mladé a staré hráče. S tímto budeme těžko zachraňovat ligu. Máme nyní čas na rozmyšlenou, co s tím budeme dělat.“

AC Sparta Praha – Mados MT Hradec Králové 7:1 (1:1)

Statistiky

Kde se hrálo

Praha | UNYP

Více
Adresa Podvinný mlýn 2131/11, 190 00 Praha 9-Libeň
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 1100 sezení / 250 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch IPSAL
Telefon 266312646